Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті розпочала роботу студентська наукова проблемна група «Гендерні дослідження в історії»

30.10.2017 10:08 Все Головні новини Історичний факультет студентська наукова проблемна група гендерні дослідження в історії

Двадцять шостого жовтня на історичному факультеті Запорізького національного університету відбулося вступне засідання проблемної групи з гендерної історії під керівництвом к.і.н., доц. кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Савченко І.В. на тему «Гендерні дослідження та фемінізм: теоретичні аспекти та історичний розвиток».

Учасники зосередили свою увагу на обговоренні теоретичних питань, пов’язаних із походженням та сучасним трактуванням понять «Гендер», «фемінізм», «гендерні дослідження», «жіноча історія». Активна дискусія розгорнулася навколо проблеми розуміння власне категорії «Гендер», як соціокультурної характеристики особистості.

Окрім розгляду теоретичних питань були заслухані доповіді керівника та безпосередніх учасників проблемної групи – магістрів другого року навчання Торби Дар’ї та Швець Катерини з таких тем: «Історичний аспект розвитку гендерних досліджень», «Гендер»: формування поняття та сучасне розуміння», «Фемінізм: сутність, етапи, напрями». Даний захід зібрав не лише постійних членів проблемної групи, а й новачків. Так, до обговорення активно долучилися студентки другого курсу.

В цілому, засідання проблемної групи мають за мету пожвавлення інтересу до гендерної проблематики, яка все частіше стає предметом розгляду в рамках курсових робіт студентів, їх наукових статей та досліджень вчених на сучасному етапі. Наступне засідання, яке відбудеться в кінці листопаду 2017 року, буде присвячене обговоренню проблеми поєднання професійної реалізації жінок та материнства, пошуку шляхів вирішення з огляду на історію.

Історичний факультет