Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті влаштували практикум для вчителів і старшокласників

На юридичному факультеті влаштували практикум для вчителів і старшокласників

На юридичному факультеті влаштували практикум для вчителів і старшокласників
31.10.2017 11:24 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет наукова бібліотека освітній процес молода наука профорієнтаційна діяльність тренінг

Тридцятого жовтня на базі юридичного факультету Запорізького національного університету відбувся комплексний практикум для вчителів та учнів м. Запоріжжя та області «Інновації у підготовці учнів до участі у конкурсних правничих заходах».

Методичний семінар для вчителів-правників уже давно перетворився на гарну традицію для науковців факультету. Однак цього року вони, за ініціативи декана Тетяни Коломоєць, вирішили модернізувати формат проведення практикуму, влаштувавши додаткову освітню локацію для старшокласників, які у майбутньому відстоюватимуть честь області на інтелектуальних змаганнях із правознавства. Про актуальність нової форми роботи свідчить той факт, що взяти участь у ньому виявило бажання 72 майбутніх абітурієнта і більше 70 вчителів шкіл міста й області.

Під час урочистого відкриття семінару його почесний гість – в.о. ректора ЗНУ Олександр Бондар привітав учасників заходу та побажав їм плідної праці, зазначивши, що ознайомився із програмою практикуму і вона справила на нього враження дуже насиченої, змістовною і цікавою для всіх учасників.

Він підкреслив, що правнича освіта зараз – предмет реформ на загальнодержавному рівні. Тож аби успішно подолати всі виклики сьогодення мають об’єднати свої спільні зусилля представники середньої ланки освіти і вищої школи. Саме співпраця допоможе готувати справді якісних фахівців у галузі права. Та для виконання цього завдання підготовку варто починати якомога раніше.

Також Олександр Григорович відзначив, що рейтинг, складений представниками Міністерства освіти і науки України за результатами цьогорічного вступу випускників бакалаврату до магістратури за спеціальністю «Право» за процедурою ЗНО, переконливо засвідчив високий рівень професійних компетентностей випускників факультету. Але, на його думку, такими високими показниками студенти вишу зобов’язані й міцним фундаментальним знанням, які закладені ще під час навчання майбутніх правників у школі.

Своєю чергою, вітаючи присутніх на заході, декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць наголосила, що науковці факультету прагнуть до взаємовигідної співпраці із вчителями шкіл. Вона подякувала учасникам за підготовку компетентних абітурієнтів – учасників олімпіад та Малої академії наук, які в майбутньому стають кращими студентами факультету.

Доповідач зазначила, що інтерактивні тренінги, адресовані старшокласникам, недаремно поводяться саме зараз, напередодні початку спеціалізованих олімпіад та написання робіт учасників Малої академії наук. На думку Тетяни Олександрівни саме комплексне ознайомлення вчителів і студентів із базовими змінами в сучасному вітчизняному законодавстві матиме суттєвий вплив на підвищення правничої компетентності майбутніх студентів.

Крім того, перед учасниками заходу виступила начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська. Вона розповіла представникам шкіл, які предмети під час складання ЗНО користуються найбільшою популярністю серед вступників. Також вона порадила, на які моменти варто звернути увагу під час підготовки старшокласників до вступу до вищих навчальних закладів.

Зокрема, вона відзначила, що ЗНУ дбає про своїх майбутніх абітурієнтів: підготовчі курси на базі вишу покликані не лише підготувати до проходження тестування, але й допомогти уникнути стресу під час вступної кампанії. На виконання цього ж завдання розраховані і щорічні безкоштовні тренінги у формі зовнішнього незалежного оцінювання, які проходять у березні в ЗНУ. За словами їхніх учасників, під час проходження пробних тестувань із усіх предметів, включених до основної сесії ЗНО, вони не лише знайомляться з технічними моментами процедури, але й проходять психологічну адаптацію.

Завершилася урочиста частина заходу виступом методиста Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної освіти» Запорізької обласної ради Галини Ушакової. Вона зазначила, що цього року представники Запорізької області гарно представили свій край на всеукраїнському рівні олімпіади із права: із 6 учасників команди одна особа посіла 2 місце, а 3 – третє. Також 2 старшокласників стали переможцями у номінації «Історія України і державотворення» Всеукраїнського конкурсі ім. Тараса Шевченка. Доповідач подякувала науковцям юридичного факультету ЗНУ, зокрема його декану Тетяні Коломоєць за активну допомогу в підготовці до олімпіад молоді та систематичну й плідну співпрацю із шкільними закладами. Також вона висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю із ЗНУ.

Модератором заходу стала доцент кафедри кримінального права та правосуддя Ірина Єна. Перед вчителями шкіл виступили провідні науковці юридичного факультету: декан, професор Тетяна Коломоєць, начальник юридичного відділу ЗНУ Ольга Кулініч, доцент кафедри конституційного та трудового права Наталя Верлос, старший викладач кафедри конституційного та трудового права Ія Пелех, доцент кафедри кримінального права та правосуддя Оксана Узунова, доцент кафедри історії та теорії держави і права Олександр Ганзенко, доцент кафедри цивільного права Ольга Щипанова, доцент кафедри історії та теорії держави і права Олексі Макаренков, доцент кафедри цивільного права Георгій Самойленко, доценти кафедри конституційного та трудового права Сергій Омельянчик і Катерина Плутицька.

Вони розглянули у своїх виступах такі актуальні для освітян питання, як академічна свобода та доброчесність як гарантія забезпечення якісної освіти, актуальні питання конституційної реформи в Україні, новели в сучасному адміністративному праві та методика їх викладання тощо.

Також присутніх на заході привітала директор наукової бібліотеки Ніна Чала. Вона ознайомила їх із новітньою науковою, навчальною й нормативною літературою, яка зокрема представлена у книгозбірні вишу.

Неабияке враження на учасників заходу справив майстер-клас організаторів обласного туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з «Основ правознавства» від методиста Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної освіти» Запорізької обласної ради Галини Ушакової, методиста МАН Комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» Запорізької обласної ради Олени Шелегеди і заступника директора Запорізької гімназії № 11 Ірини Романютенко.

У цей час на учнів чекали захопливі інтерактивні тренінги, під час яких вони вирішували правничі кросворди, грали в шаради, брали участь у моделюванні ситуації та розглядали випадки з життя із правової точки зору. Після завершення комплексного практикуму всі його учасники отримали сертифікати про підвищення професійних компетентностей.

Усі вони щиро подякували організаторам заходу та науковцям юридичного факультету. Викладачі та старшокласники відзначили високий організаційний рівень проведення тренінгу, а також його інформаційну насиченість і практичне спрямування.

Вони висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю із представниками юридичного факультету Запорізького національного університету.

 

Таміла Тарасенко

 


 

 

Схожі новини