Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося чергове засідання Вченої ради

У ЗНУ відбулося чергове засідання Вченої ради

У ЗНУ відбулося чергове засідання Вченої ради
02.11.2017 14:50 Все Головні новини Вчена рада наукова діяльність відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування економічний факультет

Під час чергового засідання вченої ради Запорізького національного університету йшлося про підсумки профорієнтаційної роботи за минулий навчальний рік та її цьогорічні перспективи. Також учасники зібрання заслухали доповідь про навчально-наукову та кадрову роботу на економічному факультеті. Крім того, під керівництвом голови Наглядової ради ЗНУ Миколи Фролова вони приділили увагу низці методологічних, організаційних і кадрових питань, вирішення яких пов’язане з подальшим плідним функціонуванням вишу.

На початку зборів в урочистій обстановці Микола Фролов вручив старшому викладачеві кафедри обліку та оподаткування Ользі Радєвій диплом кандидата наук. Крім того, Почесною грамотою Верховної Ради України «за заслуги перед українським народом» був нагороджений завідувач кафедри прикладної математики і механіки, заслужений діяч науки і техніки України, професор Віктор Грищак. При цьому Микола Фролов зауважив, що важко переоцінити значення діяльності шановного науковця для розвитку й процвітання Запорізького національного університету.

Також доценту кафедри акторської майстерності та дизайну Юліанні Гончаренко вручили Диплом І ступеня ХХІІ Міжнародного професійного театрального фестивалю для дітей та молоді (м. Бурса, Туреччина), який отримали студенти факультету соціальної педагогіки та психології – учасники Навчального театру ЗНУ під її керівництвом. Микола Олександрович, звертаючись до декана факультету СПП Ольги Пономаренко. Він привітав її із черговим успіхом студентів та відзначив, що практика показала: свого часу адміністрація вишу та факультету ухвалили вдале рішення, вирішивши відкрити на його базі спеціальність «театральне мистецтво».

Першим питанням порядку денного став виступ начальника відділу доуніверситетської підготовки, працевлаштування та профорієнтації Юлії Паскевської. У її доповіді йшлося «Про основні завдання профорієнтаційної роботи на 2017-18 навчальний рік». Юлія Анатоліївна згадала про підсумки профорієнтаційної діяльності представників вишу в минулому навчальному році. Зокрема, вона повідомила про те, що на базі ЗНУ традиційно проходили безкоштовні пробні тестування, які викликали чималий інтерес серед абітурієнтів. Усього їхніми учасниками стали 4050 абітурієнтів. Також упродовж навчального року на базі ЗНУ тривала робота підготовчих курсів з усіх 12 предметів, що увійшли до переліку зовнішнього незалежного оцінювання. У їхній роботі були задіяні 300 викладачів університету. За результатами діяльності курсів 119 осіб стали першокурсниками ЗНУ, із них 112 обрали контрактну форму навчання.

Також Юлія Паскевська прозвітувала про перебіг ЗНО на базі університету як одної із провідних баз його проведення в області. Вона висловила пропозицію розпочати нову роботи зі школами: викладачі вишу мають за укладеними угодами із середніми навчальними закладами проводити лекції та практичні заняття для старшокласників на базі шкіл, аби допомогти їм підготуватися до успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

Крім того, вона згадала про посилення залучення старшокласників до участі в програмах наукового, освітньо-професійного та культурно-спортивного характеру, що в минулому році розпочали свою діяльність на базі ЗНУ. Йдеться, зокрема про ректорські олімпіади, участь в «One day at university», в учнівських веселих стартах на Кубок ректора ЗНУ тощо. Минулого року ці види діяльності викликали неабиякий інтерес серед вступників. Можливістю участі в них зацікавилися школярі і під час цьогорічного Дня абітурієнта.

Після завершення виступу Микола Фролов поставив кілька запитань щодо розширення географії профорієнтаційно-консультаційних зустрічей з абітурієнтами Запорізької та сусідніх областей, співпраці із місцевими ЗМІ задля формування позитивного іміджу університету тощо. Він схвально відгукнувся про досягнення колективу вишу щодо профорієнтаційної діяльності минулого навчального року, однак нагадав, що цьогоріч необхідно активізувати роботу в цьому напрямі.

Другим питанням порядку денного засідання стало обговорення «Навчально-наукової та кадрової роботи на економічному факультеті». З цього питання прозвітували декан економічного факультету Алла Череп і голова комісії, який оцінював стан методичного та кадрового забезпечення на факультеті, декан історичного факультету Володимир Мільчев.

Алла Василівна, розповідаючи про кадрове забезпечення факультету, наголосила, що сьогодні в цьому структурному підрозділі працюють 65 осіб, усі вони мають наукові ступені. На базі 6 кафедр факультету здійснюється підготовка з 9 освітніх програм студентів бакалаврату, магістрантів, аспірантів і докторантів. Також на базі факультету діє спеціалізована вчена рада із захисту дисертацій.

Доповідач зупинилася на особливостях перебігу цьогорічної вступної кампанії, за результатами якої студентами економічного факультету стали 114 осіб (денна форма навчання) і 18 (заочна). При цьому вона зауважила, що загальний середній бал абітурієнтів цього року був дуже високий і складав 172 бали.

Вона зупинилася на науковій діяльності факультету, методичному забезпеченні освітнього процесу, зокрема на наповненні електронної системи Moodle, розвитку міжнародного вектора діяльності факультету тощо. Крім того, Алла Василівна нагадала присутнім, що факультет тричі (у 2012, 2014 і 2015 рр.) визнавали кращим вітчизняним вищим навчальним закладом із підготовки фахівців у галузі економічної діяльності.

Також про роботу комісії прозвітував Володимир Мільчев. Він наголосив, що її члени високо оцінили основні показники діяльності факультету – освітній складник, науково-методичну роботу, кадрове і матеріальне забезпечення діяльності факультету, міжнародний напрям, його представників тощо. Він також надав рекомендації для покращення показників діяльності факультету за деякими напрямами.

Микола Фролов після завершення доповіді схвально відгукнувся про темпи розвитку факультету за останні роки в умовах жорстокої конкуренції на вітчизняному ринку освітніх послуг. Він висловив сподівання, що науково-педагогічні працівники й надалі покращуватимуть свої результати за всіма основними показниками їхньої діяльності.

Під час засідання Вченої ради йшлося про вирішення кадрових питань. У результаті таємного голосування на вакантні посади були обрані такі науковці: кандидатуру Дмитра Єрмоленка затвердили на посаду завідувача кафедри цивільного права, професора, Юлію Пирожкову – на посаду завідувача кафедри кримінального права та правосуддя, професора. А професора Федора Турченка обрали завідувачем кафедри новітньої історії України. Присутні на заході одностайно ухвалили подати клопотання щодо нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України викладача юридичного факультету Дмитра Луца.

Крім того, вони ухвалили список рекомендованої до друку наукової та навчально-методичної літератури. Також під час засідання йшлося про затвердження голів екзаменаційних комісій на 2017-2018 н.р. для атестації здобувачів ступеня «магістр» і для атестації здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» в Економіко-правничому та Торговому коледжах і про затвердження програм для кваліфікаційних та комплексних кваліфікаційних екзаменів. Окремо розглянули питання про затвердження ліцензування спеціальностей у 2017-2018 н.р. Також йшлося про затвердження сертифікатних програм центру післядипломної освіти та Програми підвищення кваліфікації «Психологічні аспекти надання соціальної допомоги».

Особливу увагу присутніх привернуло питання збільшеного ліміту стипендіатів 1 курсу на 1 семестр 2017-2018 н.р. За рішенням Міністерства освіти і науки України із листопада ЗНУ надано додатковий ліміт на 28 осіб, тож декани факультетів мають надати списки кандидатур стипендіатів.

Голова Наглядової ради ЗНУ Микола Фролов подякував за плідну роботу всім учасникам Вченої ради. Він висловив сподівання, що й надалі ефективність залишиться важливим показником діяльності представників колективу Запорізького національного університету.

 

Таміла Тарасенко

 

 


 

 


 

Схожі новини