Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Понад 120 освітян завітали до Школи філологічних наук

Понад 120 освітян завітали до Школи філологічних наук

Понад 120 освітян завітали до Школи філологічних наук
03.11.2017 10:17 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет профорієнтаційна діяльність методологічний семінар для вчителів

Серед учителів нашого міста великою популярністю користується Школа філологічних наук, що вже не перший рік діє на базі філологічного факультету Запорізького національного університету. Перше в цьому навчальному році засідання Школи для вчителів української мови та літератури, російської мови і зарубіжної літератури м. Запоріжжя зібрало понад 120 представників середньої ланки освіти.

Організатори заходу – співробітники філологічного факультету ЗНУ та фахівці Науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради – подбали про те, аби запорізькі вчителі під час зустрічей із викладачами нашого університету змогли ознайомитися з актуальними літературознавчими та мовознавчими темами.

На початку заходу його учасників привітала декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як. Вона побажала всім учасникам зустрічі творчих успіхів та плідної співпраці. Крім того, декан висловила сподівання, що вчителі розкажуть своїм учням, зацікавленим у навчанні за філологічним фахом, про переваги здобуття вищої освіти у Запорізькому національному університеті – провідному освітньому центрі нашої області.

Методист Науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Наталя Ряпісова окреслила організаційні питання роботи «Школи філологічних наук».

Засідання розпочалося інформаційним повідомленням доцента кафедри української літератури Ірини Бакаленко про зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури (програму, характеристику сертифікаційної роботи, критерії оцінювання) та особливості роботи вчителя-словесника щодо підготовки школярів до ЗНО.

Після офіційної частини вчителі взяли участь у засіданні двох філологічних секцій: «Української мови і літератури» та «Російської мови і зарубіжної літератури».

Перед учителями української мови та літератури виступила професор кафедри української мови Раїса Христіанінова, яка зацікавила присутніх темою «Частини мови у функційно-категорійній граматиці». Надана Раїсою Олександрівною інформація про критерії виокремлення частин мови у традиційній та функційно-категорійній граматиках та практичні рекомендації дадуть можливість учителям по-новому підійти до вивчення частин мови у шкільній практиці. Доповідь доцента кафедри української літератури Юлії Курилової «Ґендерні пріоритети в освіті: українська література через призму ґендерного аналізу» привернула увагу присутніх до цієї проблеми та надала інструменти аналізу шкільних творів.

Активно працювали освітяни й на секції «Російська мова і зарубіжна література». Доцент кафедри слов’янської філології Оксана Темна темою свого виступу обрала «Твори сучасної зарубіжної літератури у шкільній практиці». У її доповіді йшлося про художні особливості творів зарубіжної літератури, які увійшли до шкільної програми. Вона надала практичні рекомендації вчителям щодо особливостей аналізу цих текстів.

Учителі-словесники високо оцінили рівень підготовки та проведення засідання «Школи філологічних наук», а також висловили побажання щодо тематики наступних зустрічей.

На думку координатора «Школи філологічних наук» Ірини Бакаленко, постійна співпраця викладачів університету з учителями-словесниками шкіл міста є вагомим внеском у підвищення ефективності та результативності навчально-виховного процесу у закладах освіти м. Запоріжжя, у процес впровадження нових технологій навчання, забезпечення якісної, всебічної освіти та формування інтелектуальної еліти.

Вчителям-словесникам, серед яких чимало випускників нашого вищого навчального закладу і колишніх учнів видатного мовознавця, професора Віктора Чабаненка, анонсували видання книги за його авторством: «Із глибин пам'яті. Автобіографічні спогади». Багато вчителів були зацікавлені у прочитанні та придбанні такої книги.

У цьому навчальному році заплановано проведення ще одного засідання «Школи філологічних наук», а після завершення її роботи всі її учасники отримають сертифікати.

 

Філологічний факультет

 

Схожі новини