Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті обговорили питання управління фінансово-економічною безпекою в регіоні та в державі

03.11.2017 14:56 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет освітній процес круглий стіл молода нау

На економічному факультеті Запорізького національного університету другого листопада відбулося студентське засідання круглого столу на тему: «Проблеми теорії і практики управління фінансово-економічною безпекою на державному та регіональному рівнях». Захід відбувся за ініціативи декана економічного факультету, професора Алли Череп. Його організаторами стали викладачі кафедри управління фінансово-економічною безпекою і проектами, зокрема завідувач кафедри управління фінансово-економічною безпекою і проектами, доцент Олександр Лепьохін. Активну участь у проведенні засідання взяли викладачі та співробітники кафедри управління фінансово-економічною безпекою і проектами: доцент кафедри Ольга Іващенко, старший викладач кафедри Світлана Клименко, старший викладач Лілія Бехтер, викладач Світлана Северина, старший лаборант Тетяна Риженко.

Проблема забезпечення фінансово-економічної безпеки держави та регіонів на сьогодні є однією з найактуальніших. Це пояснюється постійною економічною нестабільністю та наявністю кризових явищ. Важливе місце в системі забезпечення фінансово-економічної безпеки держави посідає фінансово-економічна безпека регіонів, а також підприємств, які є необхідною та визначальною ознакою ринкової економіки. Фінансово-економічна безпека – це комплексний показник стану та розвитку держави, а частковими її показниками виступає фінансово-економічна безпека регіонів.

На початку заходу до присутніх звернувся завідувач кафедри управління фінансово-економічною безпекою і проектами, доцент Олександр Лепьохін. Він підкреслив актуальність і важливість дослідження цієї проблеми та закликав студентів і всіх присутніх до активного її обговорення. З привітальним словом також виступила декан економічного факультету, професор Алла Череп. З актуальними та цікавими доповідями виступили запрошені експерти: начальник юридичного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Юлія Литвинець («Пенсійна реформа в контексті економічної безпеки держави»); експерт із питань соціального страхування Дмитро Логвіненко («Соціальний складник Національної безпеки України»).

Із доповідями виступили студенти 4 курсу спеціальності «Міжнародна економіка»: Софія Латарія, Олександра Бондаревська, Зоя Серболова, Валерія Сіденко, Ірина Триліс, Савелій Степанов, Інна Коваленко, Анастасія Великодна, Ірина Лавренчук. Дуже цікавими виявилися доповіді таких студентів: Софія Латарія («Особливості економічної безпеки на регіональному рівні»); Зоя Серболова («Формування механізму управління фінансовою безпекою підприємства»); Інна Коваленко («Проблеми соціального розвитку регіону та його економічна безпека»). Із завершальним словом виступила доцент кафедри управління фінансово-економічною безпекою і проектами Ольга Іващенко.

Підбив підсумки роботи завідувач кафедри управління фінансово-економічною безпекою і проектами Олександр Лепьохін. Він відзначив актуальність і широке коло тем доповідей, а також високий рівень підготовки студентів до виступів.

Економічний факультет