Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті обговорювали співпрацю України з НАТО

На історичному факультеті обговорювали співпрацю України з НАТО

На історичному факультеті обговорювали співпрацю України з НАТО
08.11.2017 09:08 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет Всеукраїнська громадська ліга Україна-НАТО кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Сьомого листопада на історичному факультеті відбулася зустріч студентів, аспірантів та викладачів з представниками Всеукраїнської Громадської Ліги Україна-НАТО. Упродовж заходу речники цієї громадської організації презентували широкому загалу основні напрями співробітництва Північноатлантичного альянсу з нашою державою.

Варто відзначити, що діяльність Громадської Ліги Україна-НАТО, яка була створена у 2003 році як ініціатива низки неурядових організацій за сприяння державних органів влади, спрямована на інформування суспільства з питань безпеки та проблем співробітництва України з НАТО. Ліга сприяє виконанню заходів Річної національної програми співробітництва України з НАТО.

Із вітальним словом до присутніх звернувся декан історичного факультету,  професор Володимир Мільчев, який відзначив важливість подібних заходів для інформування молодого покоління про співпрацю України з НАТО.

Модератором заходу виступила професор  кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Людмила Нестеренко. Вона, зокрема, наголосила на важливості обговорення питання національної безпеки та національних інтересів України, а також співпраці з громадськими діячами в цьому сенсі.

Спікерами на цьому заході виступили голова Координаційної Ради Всеукраїнського громадського об’єднання «Громадська ліга України-НАТО» Сергій Джердж, представник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України, полковник Віталій Голота, політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Руслан Кермач, представник молодіжної громадської організації «Громадський центр Євроатлантичної ради» Руслан Мірошниченко, експерт Центру глобалістики «Стратегія XXI» Павло Лакійчук. Також до заходу долучилась представник «Громадської ліги Україна-НАТО» Наталія Свідерська.

Так, під час своїх виступів гості обговорили питання військової безпеки України, членства в НАТО, проблеми поінформованості українських громадян щодо НАТО та інформаційної роботи, яка ведеться в цьому напрямі. Зокрема, полковник Віталій Голота у своїй доповіді «Міжнародне військове співробітництво ЗСУ» розповів про види такого співробітництва, напрями міжнародного співробітництва (воєнно-політичне, військово-технічне, військове), складники військового співробітництва ЗСУ з НАТО і ЄС, практичні механізми співробітництва ЗС України з НАТО, цільові трастові фонди НАТО, індивідуальну програму партнерства України з НАТО, яка включає логістику, бойову підготовку, відновлення спроможності ВМС ЗС України, матеріальне, медичне, тилове забезпечення, розвиток сил спецоперацій та комплексний пакет допомоги НАТО Україні за 15 напрямами, серед яких енергетична безпека, планування на випадок надзвичайних ситуацій, технічна, гуманітарна допомога, матеріальні засоби та інше. Також він пояснив ключові воєнно-політичні цілі міжнародного оборонного співробітництва.

Про ставлення українців до НАТО та результати соціологічних опитувань розповів учасникам зустрічі Руслан Кермач. Так, він пояснив районний розрив у питаннях підтримки НАТО в Україні, мотивації та упередження щодо членства в НАТО серед українських громадян, цифрові показники результатів опитувань в різні роки щодо підтримки НАТО, позаблокового статусу та інших векторів співробітництва.

Крім того, представник молодіжної громадської організації «Громадський центр Євроатлантичної ради» Руслан Мірошниченко розповів студентам про актуальність і необхідність створення молодіжних громадських організацій, мета яких – розвиток громадянського суспільства та мотивація до участі молоді в активному громадському житті.

Всі приступні зустрічі взяли участь в активній та плідній дискусії, під час якої вони обговорили питання активізації співпраці з країнами-членами НАТО, зокрема Балтійськими країнами, а також військово-морської співпраці з НАТО та механізмів змінення точки зору громадян України щодо вступу до НАТО.

 

Олена Переверзєва


Схожі новини