Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проектні менеджери визначили напрями актуалізації діяльності у виші

Проектні менеджери визначили напрями актуалізації діяльності у виші

Проектні менеджери визначили  напрями актуалізації діяльності у виші
09.11.2017 11:13 Все Головні новини проектна діяльність проектні менеджери факультет менеджменту наукова бібліотека

Під час чергового робочого засідання проектних менеджерів вишу, яке проходило під керівництвом начальника відділу проектної діяльності Наталії Коваленко, його учасники визначили основні завдання у цій галузі життєдіяльності університету на найближчий період. Зокрема, йшлося про формування на кожній кафедрі проектних груп, а також міжкафедральних робочих груп; про визначення напрямків проектів; затвердження розгорнутих планів роботи над проектами; про залучення магістрів та аспірантів до написання і подання проектів; про розробку критеріїв оцінки проектної діяльності до Рейтингової системи оцінки діяльності кафедр тощо.

Відповідно до переліку затверджених тем доповідей, цього разу перед присутніми виступила проектний менеджер факультету менеджменту, доцент Маргарита Вязова. Вона розповіла про розробку та подання проекту на програму «Еразмус +» (напрям Жана Моне). Доповідач презентувала його концепцію, структуру, а також окреслила переваги проекту та рекомендації, які були надані Європейською комісією щодо посилення окремих складників проекту.

Зокрема, Єврокомісія надала такі рекомендації:

- обґрунтування педагогічного підходу для кожного виду діяльності, його зв'язку з результатами проекту (розробка веб-сайту проекту, віртуальної платформи та бюлетенів);

- команда проекту повинна мати досвід роботи щодо описаної діяльності проекту, а не фокусуватись на суміжних питаннях;

- необхідно описати, яку користь буде мати університет від даного проекту (наприклад, модуль підвищить потенціал навчання та проведення досліджень з питань ЄС або модернізує навчальні плани університету);

- необхідно чітко зазначати стратегію поширення результатів проекту, з урахуванням кількох каналів поширення;

- пропонується використовувати платформи та інструменти Жана Моне, які вже існують на сьогодні (застосувати відкрите навчання з веб-майстрами (для літніх курсів), проводити навчання через платформу Moodle).

Упродовж обговорення присутні особливо наголосили на значенні одного з критеріїв Єврокомісії до проектів програми «Erasmus+» (напрям Жана Моне) – це використання і поширення європейського досвіду у тій чи тій галузі. Учасники обговорення підкреслили необхідність розробки спільних міжфакультетських проектів задля посилення складу проектних команд. Були визначені й інші критерії, на які мають орієнтуватися проектні менеджери під час написання проектів на програму «Erasmus+».

Про здобутки і позитивні зрушення, які відбуваються останнім часом на базі наукової бібліотеки ЗНУ у рамках проектної діяльності, розповіла присутнім завідувач відділу наукової інформації Оксана Агоян. Вона розповіла про реалізацію проекту «Open Space Library». Оксана Агоян стала учасником тренінгів у рамках програми «Active citizens», що проходять у ЗНУ за підтримки British Council. Завдяки цьому, у бібліотеці вишу відбуваються позитивні перетворення, які привернули увагу не тільки студентів, а й викладачів та інших відвідувачів. Тут організований зручний простір для роботи, навчання й спілкування. А ще, завдяки залученню коштів міні-гранту, буде встановлений диван та обладнана Wi-Fi зона. Окрім іншого, бібліотекарі здійснюють популяризацію створеного простору «Open Space Library» серед студентської молоді, встановили стенд для книжкового обміну, планують організувати квест і мають ще багато інших цікавих задумів.

Крім того, проект «Open Space Library» подали на конкурс проектів «Social Project Awards». Він пройшов у другий тур, який передбачає онлайн-голосування. Починаючи з 11 листопада, буде відкрито доступ до голосування, тож працівники бібліотеки звертаються до всіх студентів і викладачів із проханням підтримати цей проект.

Насамкінець засідання учасники спланували наступні етапи роботи та визначили доповідачів, які мають представити результати здійснюваної на факультетах діяльності.

Олена Хлистун