Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ обговорили законопроекти про юридичну освіту

Правники ЗНУ обговорили законопроекти про юридичну освіту

09.11.2017 11:19 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет освітній процес панельна дискусія

Уже упродовж трьох місяців вітчизняна правнича спільнота активно обговорює питання реформування юридичної освіти, визначення нових стандартів правничого фаху, умов доступу до професійного виконання обов’язків. Поштовхом до цього глобального обговорення слугувало подання до Верховної Ради України кількох законопроектів «Про юридичну (правничу) освіту і загальний доступ до правничої професії» (на сьогоднішній день їх вже декілька).

Враховуючи значимість цього питання, юридичний факультет ЗНУ не міг залишитися осторонь й активно долучився до професійного громадського обговорення кожного із законопроектів. Упродовж 8-9 листопада 2017 року на базі факультету забралися юристи-вчені, юристи-практики, студенти, представники громадських організацій.

Обговорення тривало у форматі панельної дискусії положень кожного законопроекту із виділенням дискусійних питань, експертною їх оцінкою, моделюванням можливих шляхів їх вирішення. Найбільш запеклими були дискусії щодо питань стандартів юридичної професії, переліку правничих професій. Також правники розглянули вимоги щодо базових закладів підготовки майбутніх правників, форми атестації правників й безпосереднього допуску до виконання правничої професії.

За підсумками заходу учасниками підготовлено низку пропозицій щодо кожного законопроекту із обґрунтуванням доцільності урахування у процесі подальшої роботи із законопроектами, які направлені до профільного комітету Верховної Ради України. Упродовж двох днів студенти юридичного факультету ЗНУ мали змогу поспілкуватися із досвідченими юристами-практиками й отримати чимало корисної інформації. А також вони змогли долучитися до процесу визначення нових стандартів формування вітчизняного правничого професійного середовища.

Юридичний факультет