Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Клуб веселих і кмітливих об’єднує талановиту молодь ЗНУ

Клуб веселих і кмітливих об’єднує талановиту молодь ЗНУ

Клуб веселих і кмітливих об’єднує талановиту молодь ЗНУ
09.11.2017 11:21 Все Головні новини факультет журналістики дозвілля культурно-масова робота КВК

Ігри Клубу веселих і кмітливих захоплювали і захоплюють молодих і талановитих студентів. Із 2001 року 8 листопада вважається Міжнародним днем КВК, хоча цей день так і не став офіційним святом. Цього року на базі Запорізького Національного університету відкрили власну «Лігу сміху», яка охопила чимало цікавих і неординарних команд. Про всі цікаві моменти та тонкощі діяльності розповіла капітан команди «Подкрадулі Гослінга» Дар'я Тєрєхова.

- Скажи, будь ласка, Дар’ю, що для тебе КВК і чому саме цей вид діяльності?

- Для мене КВК – це щось більше, ніж просто хобі. Я себе без цього вже не уявляю. Для мене моя команда – це сім'я, те, чому я готова присвячувати весь час, тому що мені це подобається. Подобається грати на сцені, писати, зростати і розвиватися. Я в КВК порівняно недовго, а в школу КВК потрапила абсолютно випадково. Ми їхали з подругою в трамваї і я скаржилася на те, що мені нудно, тоді вона мене і покликала. Чому б і ні? Хто знає, можливо, якесь несерйозне рішення призведе до важливих досягнень. Принаймні, я буду робити все для цього.

- Розкажи про команду та про зміни, які відбулись у ній останнім часом.

- Команда була створена ще тоді, коли я тільки прийшла до університету. Капітаном я стала неофіційно ще від самого початку, тобто відразу я взяла на себе обов'язки записувати жарти, назначати час і місце репетицій, а з огляду на те, що досвід у мене вже був, то й вчити інших писати. Офіційні вибори капітана проходили досить болісно, кожен прагнув обійняти цю посаду, я ж сказала, що капітан – це не бог в команді. Капітан – це людина, яка допоможе направити, вирішити конфлікти.

Я завжди прагнула зробити не просто команду, а сім'ю. У результаті, більшість голосів було за мене. Зараз зі старого складу команди залишилася тільки я. Я набрала нових людей, які «горять» цим. Порівнюючи мої досягнення з минулим роком, можу впевнено сказати, що я дуже виросла як учасник КВК і як лідер, врахувала минулі помилки і дуже задоволена результатом. Ми зараз працюємо не стільки на результат, скільки на досвід, а досвід у нашій справі – річ справді коштовна.

- Звідки взялась така цікава назва?

- Це досить кумедна історія. Завжди, перед тим, як почати писати, ми розминаємося. Того дня ми грали в розминку ось яким чином: кожен член команди пише на листочках слова, а інші повинні його пояснити спочатку словами, потім рухами, а наприкінці – асоціацією. Руслан, один з учасників команди, тоді написав слово "подкрадулі”. Що це – ми й гадки не мали, але слово нам сподобалося. Потім у нас попереду було важливе завдання – вибір назв й ми ніяк не могли визначитись із кінцевим варіантом. Хтось із хлопців жартома сказав: «так ось, хоч подкрадулямі давайте назвемося». Я ж була категорично проти і наполягала на альтернативі. У результаті ми написали близько 30 назв і кинули їх до капелюха: яку дістанемо, так і називаємо. Витягав потрібний аркушик, звичайно, капітан. й ось, Із 30 назв я витягую "подкрадулі". Ну що ж, значить доля,  а друга частина - "Гослінга», виникла під час слухання пісні Райана Гослінга на репетиції, і саме це поєднання нам дуже сподобалося.

- Цікаво було б дізнатися, які етапи проходять команди, щоб нарешті вийти на таку бажану сцену?

- Це – найбільш болісний процес, під назвою «редактура». Редактори – це такі люди, яким ти приносиш свої жарти, а вони їх вирізають. Жартую, звісно. Насправді, завдяки «редактурі» ми зростаємо як команда. Ми приносимо редакторам все, що написали, а вони разом із нами розбирають жарти: що смішно, що не смішно, що прибрати, а що дописати. Дуже прикро, коли ти приносиш мініатюри, на написання яких витратила чимало сил, а їх просто вирізають. Але, завдяки цьому, наступного разу ти принесеш мініатюру ще краще. Складно, але нічого не дається легко. Але можу точно сказати, що всі ці зусилля виправдовуються за ці 2-3 хвилини виступу, коли глядач аплодує, а ти просто отримуєш нереальний кайф на сцені.

- Що вимагає найбільше зусиль під час гри в КВК?

- Складнощів багато, починаючи від того, що потрібно перебороти свою лінь і сісти писати. Насправді, написання жартів – це важко. Збоку може здаватися "що там важкого, просто жартуй". Ні, тут потрібно пожартувати про щось конкретне, в написанні жартів є і свої методики, правила. Потрібно розуміти, що люди зрозуміють, а що ні, з чого посміються, а що можуть сприйняти негативно. Складно проходити «редактури», коли вас критикують, але аж ніяк не можна опускати руки. Особисто мені дуже важко постійно тримати команду «в строю», адже вони у мене, як діти. Моя задача – постійно підтримувати в них інтерес. Це складно, але разом з цим, вони ж і дають мені сили йти далі. Це дуже важливо, коли ти знаєш, що ти комусь потрібен.

- Чи є якісь секрети створення матеріалів для виступу?

- Звичайно. Це – досвід. Чим більше ти цим займаєшся, тим краще у тебе виходить писати. Це як камінь, який потрібно відточувати. Найголовніше – це займатися тим, що тобі подобається, горіти цим.

- Це вже ваш другий досвід, ви змінили доволі багато в концепції команди, яка на твою думку особливість команди в порівнянні з іншими? 

- Ми, насправді, ще шукаємо себе, ми дуже молода команда, і, напевно, наша ось така «юність», легкість і є нашою фішкою.

- На яку команду, особисто ти як капітан рівняєшся?

- Немає певної команди, на яку я рівняюсь. Тут у всіх свій підхід. Для деяких - це просто заняття, для мене це сім'я. Взагалі, я дивлюся на досвідчені команди і від кожного беру щось. У нашій справі найголовніше – це бути особливими, інакше глядач вас просто не запам'ятає.

- Кого вважаєте найбільшим конкурентом, та чи існує дружба між командами?

- Про конкуренцію говорити ще рано. Ми граємо для себе, тому що нам це подобається, а не щоб комусь щось довести. Щодо дружби – безумовно, так. КВК – це гра друзів. Мене завжди дуже надихала ця дружня атмосфера, можливо, тому що ми всі займаємося однією справою.

- І наостанок, виходячи з власного досвіду, що б ти побажала новачкам, які можливо навіть ще вагаються пробувати свої сили чи ні?

- Головне – займайтеся тією справою, яка вам до душі. Ще Сковорода говорив про те, що людина буде щасливою, якщо буде займатися своєю справою. Ну і в будь-якому випадку – всього можна навчитися, ніхто не народжувався гравцями КВК. На початку, найголовніше – це не опускати руки, коли щось не виходить. Це – нормально. Тут важлива завзятість, упертість та постійні спроби.

 

Владислава Хомутова,

студент факультету журналістики

 


 

 

 

Схожі новини