Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ опановують особливості еволюції фінансових інструментів

Студенти ЗНУ опановують особливості еволюції фінансових інструментів

13.11.2017 09:38 Все Головні новини Лекторій ЗНУ студрада криптовалюта біткоін фінасові інструменти кібернетика криптографіка

Днями для студентів Запорізького національного університету в рамках проекту Студентської ради ЗНУ «Лекторій ЗНУ» була організована лекція, присвячена темі «Еволюція фінансових інструментів: перехід до електронної форми». Її для студентів провів спікер - доктор фізико-математичних наук, професор Ігор Козін. Нагадаємо, що «Лекторій ЗНУ» – проект Студентської ради вишу, який об'єднує досвідчених професіоналів та пропонує періодично відвідувати цікаві лекції. Серед спікерів проекту – студенти, випускники, викладачі, громадські діячі міського, обласного та всеукраїнського рівнів.

Під час зустрічі зі студентами спікер розповів, навіщо потрібен цифровий електронний підпис, що являє собою криптовалюта та біткоін, які перспективи біткоіну на фінансовому ринку та які переваги та недоліки у технології blockchain.

Загалом, під час лекції були розглянуті питання застосування електронного цифрового підпису, який дуже важко підробити, технології отримання відкритих та закритих ключів до цифрового підпису. Також спікер пояснив історію розвитку питання, особливості їх використання під час фінансових трансакцій та популяризації найгучнішої фінансової інновації - криптовалюти «біткойн», яка заполонила собою не тільки віртуальний, але і реальний світ і якій пророкують велике майбутнє, адже цю фінансову технологію майже неможливо підробити. Це є своєрідне поєднання криптографіки та кібернетики. Також він проаналізував позитивні та негативні сторони цієї валюти, перспективи її подальшого функціонування, зокрема, у галузі операцій із нерухомістю та землею. Крім того, Ігор Козін розповів хто такі майнери, як вони працюють з фінансовими трансакціями, а також про особливості і механізми операцій через технології blockchain, з допомогою якої здійснюються фінансові трансакції.

Цей захід викликав неабияке зацікавлення в аудиторії, студенти активно брали участь в обговоренні всіх анонсованих питань. Наприкінці зустрічі спікер був нагороджений  почесною грамотою та брендованою продукцією за участь у проекті «Лекторій ЗНУ». Зауважимо, що цикл лекцій в рамках проекту «Лекторій ЗНУ» буде продовжено і далі, тож слідкуйте за оголошеннями в групі «Лекторій ЗНУ».

Олена Переверзєва