Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЕПК триває декада популяризації економічних дисциплін

В ЕПК триває декада популяризації економічних дисциплін

14.11.2017 09:43 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж дозвілля тренінг дебати Декада популяризації економічних дисциплін

Упродовж минулого тижня в Економіко-правничому коледжі відбувалися заходи декади популяризації економічних дисциплін і менеджменту «Зелена економіка». У перший день на відкритті заходу заступник директора з навчально-виховної роботи Олена Артеменко привітала всіх студентів, котрі опановують економічні дисципліни. Вона побажала молоді дізнатися чимало нового, завдяки участі в численних заходах, які запланували для них викладачі циклової комісії економічних дисциплін та менеджменту.

Після офіційного відкриття відбувся економічний квест, мета якого полягала в активізації пізнавальної діяльності студентів у неформальних умовах. У заході взяли участь студенти 1 курсу економічних спеціальностей. Організатором квесту була викладач економічних дисциплін Ірина Мордвінова, а допомагали їй студенти 2 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування». Економічний квест включав різні локації: «Логічну», «Практичну», «Казкову», «Валютну», «Математичну» та «Українську народну». Вони розміщувалися в різних корпусах та на території студмістечка Запорізького національного університету. Студенти виконували цікаві та креативні завдання та занурювалися у незвичайний світ економіки.

Упродовж напруженої, і від того не менш цікавої, гри перемогу виборола команда навчальної групи К 72-17 у складі Діани Соловей, Яни Соловей, Дар’ї Рак, Аліни Федорець, Софії Фоменко та Ольги Тарабан.

На другий день декади для студентів 1 курсу спеціальностей «Облік і оподаткування» та «Фінанси, банківська справа та страхування» було проведено ділову гру «Бізнес – це гра!». На початку заходу присутніх привітала завідувач економічним відділенням Лілія Козак. Вона підкреслила, що такі заходи допомагають першокурсникам краще зрозуміти, які саме спеціальності вони обрали для себе.

Ділову гру для студентів підготувала викладач економічних дисциплін коледжу Лариса Птіцина. Лариса Анатоліївна наголосила, що бізнес – це, дійсно, гра, де кожен учасник виконує певну роль і від старань у її виконанні залежить його успіх. Спочатку студентам запропонували перевтілитися в працівників невеликої фірми та її керівника. Кожен отримав інформацію про фінансові результати роботи свого персонажа і певні особисті якості. А «керівнику» треба було визначитися, кого звільнити, аби оптимізувати роботу компанії. Студенти дуже добре сприйняли це завдання, які спонукали на запальні дискусії.

Наступна гра була спрямована на розвиток дипломатичних навичок. Аудиторія розділилась на дві команди: студенти представили дві сторони конфлікту. Обидві учасники диспутів підготували вагомі доводи своєї правоти. Біло цікаво спостерігати, як в командах з’являлися лідери, що вміли впевнено представити свої позиції. Ця гра також закінчилася досягненням «золотої середини» та виконанням зобов’язань з обох сторін. Також ділову гру «Бізнес – це гра!» провели для студентів 2 курсу економічних спеціальностей.

9-10 листопада для студентів 3 курсу було проведено захід «Фінансова грамотність (раціональний бюджет, правила співпраці з фінансовими установами)», який проводила голова циклової комісії економічних дисциплін та менеджменту Олена Тютюнник. Студентам розповіли про раціональність витрат свого бюджету та способи економії. Олена Вікторівна зазначила, що головною проблемою сучасних молодих людей є відсутність належного ставлення до дрібниць. Вона запевнила, що можна економити великі гроші на речах , яких ми навіть не помічаємо.

Кожен присутній студент мав змогу прорахувати свій бюджет та виявити речі, на яких міг би заощадити. Також на тренінгу були зачеплені такі важливі теми як накопичення пенсії та «заробітна плата у конверті». Гарним доповненням цієї лекції було відео, де розповідалося про українців, які завдяки своїй кмітливості змогли стати заможними.

Наразі декада популяризації економічних дисциплін і менеджменту «Зелена економіка» в ЕПК триває.

Анна Драчова,

Маргарита Мельнікова