Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Турецький викладач провів лекцію для студентів факультету журналістики

Турецький викладач провів лекцію для студентів факультету журналістики

Турецький викладач провів лекцію  для студентів факультету журналістики
14.11.2017 10:40 Все Головні новини Факультети Журналістики факультет журналістики міжнародна діяльність лекція зустріч стресостійкість успішна комунікація

Нещодавно до студентів вишу завітав викладач журналістики та зв’язків із громадськістю з Туреччини Енджін Челебі. Він проходить стажування на кафедрі теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю факультету журналістики за програмою наукових обмінів. Свою лекцію він присвятив особливостям повсякденної комунікації. Гість розповідав про те, з чим кожен із нас має справу щодня, навіть не помічаючи цього: злість і стреси. Лектор вважає: «постійна нервовість може зашкодити нашому здоров’ю більше ніж алкоголь чи паління». Енджін Челебі давав поради рвучким активним студентам, як приборкати злість і дратівливість. Ті, хто мають невпевнений і вразливий характер, почули від нього, як пристосуватися до нового оточення, уникати стресових ситуацій. Особливо корисною була лекція для першокурсників, життя яких в цьому навчальному році кардинально змінилося.

На прикладах із власного життя Енджін Челебі пояснював аудиторії, що кожен із нас виконує певні ролі в суспільстві. Тож зміна цих ролей також є важливим моментом успішної комунікації. Він навів приклад того, як поліцейський на роботі виконує низку обов’язків і наділений певною роллю, дотримується дисципліни, проте перенесення такого типу поведінки в особисте життя зробить комунікацію неуспішною. Повернувшись в сім’ю, він повинен виконувати роль чоловіка та батька.

На думку викладача, проблема комунікації в сучасному суспільстві стала вкрай гострою через поширення надмірного використання гаджетів. Максимум 2 години  – ось скільки часу ми маємо їм приділяти, щоб мати повноцінне життя. Разом із лектором студенти також розглянули гендерне питання в рекламі, після чого Ежен порадив всім дівчатам забути стереотипи і бути гарними не заради когось, а заради себе.

Головною проблемою журналістики в Туреччині лектор Челебі вважає недостатній рівень освіченості журналістів. За його словами, деякі з майбутніх працівників медіа не вважають освіту важливою. Таким чином, багато випускників трьохмісячних шкіл журналістики не можуть знайти собі роботу через нестачу знань. Професор Челебі наголосив на необхідності мати вищу освіту для якісної роботи у ЗМІ.
Енджин Челебі також згадав про нездорову співпрацю турецької журналістики із владою. Річ у тім, що можновладцям Туреччини потрібна пропаганда та піар, а журналістам – засоби для існування. Без фінансової підтримки влади деякі турецькі ЗМІ просто загинули б. Лектор Челебі додав, що, незважаючи на труднощі, журналісти все одно повинні прагнути мінімізувати кількість джинси на сторінках газет та екранах телеканалів.
Окремої уваги, за словами професора Челебі, заслуговує реклама продуктів для дітей. Річ у тім, що рекламний ролик – один. Його можуть переглядати діти як із заможних родин, так і з малозабезпечених. Коли дитина бачить бажану іграшку, але батьки невзмозі її придбати, це завдає шкоди дитячій психіці. Енджин Челебі розповів про один із основних принципів рекламної діяльності – донесення месседжу до глядачів. “Успішні рекламісти не фокусують увагу на власне продукті, вони намагаються донести до нас певне повідомлення. Реклама соку – це не просто пакет на полиці супермаркету, а щаслива сім’я за сніданком. Реклама кросівок – це не просто взуття на вітрині, а здорові люди, котрі займаються спортом. Рекламуючи щось, важливо згадувати про популярні суспільні цінності, як от сім’я або здоровий спосіб життя, і психологічно впливати на людей за допомогою них. Щоб після перегляду реклами людина захотіла купити сік та приділити увагу своїм близьким за смачною вечерею або придбати кросівки та зайнятися спортом із друзями”, - пояснив лектор Челебі.
Професор Челебі прибув до ЗНУ за програмою обмінів Еразмус. Еразмус – це програма для студентів, викладачів та науковців з країн-членів Євросоюзу, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Македонії, Норвегії та Туреччини. Програма дає можливість навчатися, проходити стажування чи викладати в іншій країні, що бере участь в програмі. Терміни навчання і стажування можуть складати від 3 місяців до 1 року. У Єврокомісії Еразмус назвали найуспішнішою освітньою програмою ЄС і важливим інструментом боротьби з молодіжним безробіттям.
Наприкінці зустрічі викладач зі свого досвіду доводив, що перше враження про людину часто може бути хибним і розповідав аудиторії, як його можна виправити. Студенти факультету журналістики подякували гостю з Туреччини за насичену і цікаву лекцію. Кожна зустріч з іноземними досвідченими фахівцями є дуже важливою для майбутніх спеціалістів.

 

Андрій Ненадов, студент третього курсу, Дар’я Кузьменко, студентка 1 курсу факультету журналістики

 


Схожі новини