Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Cеред переможців обласного конкурсу для обдарованої молоді – студенти та науковці ЗНУ

Сьогодні, саме напередодні Міжнародного дня студентів, в Запорізькій обласній державній адміністрації відбулося урочисте нагородження переможців обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки 2017 року. Серед переможців у різних номінаціях та категоріях були й наукові роботи студентів та викладачів ЗНУ.

Привітали  лауреатів заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, голова обласної ради Григорій Самардак, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова, начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту Наталія Власова,  ректор Запорізького національного технічного університету Сергій Бєліков. У числі представників президії Запорізький національний університет представляв проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук.

Щорічно Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації проводить обласний конкурс для обдарованої молоді в галузі науки. Його учасниками традиційно виступили представники Запорізького національного університету, Запорізького національного технічного університету, Таврійського державного агротехнологічного університету, а також промислових підприємств ПАТ «Запоріжсталь», АТ «Мотор Січ» та КП «НПК Іскра». Вперше цього року в конкурсі взяли участь науковці з Інституту олійних культур Національної академії аграрних наук України. На розгляд конкурсної комісії було представлено рекордну кількість наукових робіт – 98, із них 67 – роботи студентів, 22 – молодих науковців та 9  – від молодих спеціалістів.

Оцінювання конкурсних робіт відбулося у трьох категоріях (роботи студентів, молодих науковців та молодих спеціалістів) та у 16 номінаціях. Вітаючи присутніх у залі, Наталія Власова зазначила: «Обласна влада намагається максимально розширити межі номінацій, аби вся молодь, яка займається науковою діяльністю, незалежно від галузі, могла взяти участь у конкурсі. Задля цього було збільшено кількість номінацій та започатковані нові, зокрема «Мистецтвознавство, архітектура та дизайн», «Державне управління та політичні науки», «Фізичне виховання та спорт», «Менеджмент управління». Традиційно найбільш популярними напрямами залишаються економічні й технічні науки».

Організатори конкурсу та його учасники переконані, що успішне майбутнє країни та, зокрема Запорізької області, можливо побудувати лише у співпраці з наукою. Саме тому, вітаючи переможців конкурсу та учасників урочистого зібрання, заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін підкреслив: «Розвивати здібності молоді Запорізького краю – одне з пріоритетних завдань керівництва області. Ми намагаємося залучати молодь до участі в різноманітних проектах, акціях та науково-дослідних роботах. Обласний конкурс є саме тією платформою, яка надає можливість нашій молоді випробувати себе в різноманітній діяльності, застосувати на практиці здобуті знання, проявляти свої здібності й успішно реалізуватися в суспільстві. Вітаю переможців обласного конкурсу для обдарованої молоді. Бажаю вам успіхів, наукових досягнень та вірю, що в недалекому майбутньому ви впевнено заявите про себе на світовій арені».

Він також вручив переможцям конкурсу дипломи та почесні грамоти. У категорії «Молодий науковець» була відзначена викладач кафедри садово-паркового господарства та генетики біологічного факультету Вікторія Яранцева (номінація «Біологічні, хімічні, екологічні науки»), а також у категорії «Студент» – Тетяна Головченко (номінація «Біологічні, хімічні, екологічні науки»), Анна Іщенко (номінація «Філософські та соціологічні науки»), Олександр Смирнов (номінація «Філологічні науки»), Микита Жуков та Іван Шумейко (номінація «Юридичні науки»), Євгенія Крашевська (номінація «Державне управління та політичні науки»).

Голова обласної ради Григорій Самардак, у свою чергу, звертаючись до обдарованої молоді, підкреслив: «Ми маємо дивитися у майбутнє, тому обласна рада спрямовує кошти на підтримку молодих науковців, реалізовує різноманітні стипендіальні програми для студентів вишів Запорізької області тощо». Подяками були відзначені наукові керівники тих учасників, роботи яких стали переможцями. Серед них – викладачі Запорізького національного університету: декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць, завідувач кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин, професор Віктор Лях, професор кафедри соціальної філософії та управління Ірина Чайка, доцент кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини Наталія Григорова, доцент кафедри української літератури Валентина Ніколаєнко, а також доцент кафедри соціології Ігор Кудінов.

До складу конкурсної комісії, яка оцінювала роботи учасників, також увійшли професори та доценти нашого університету: Олександр Бражко, Максим Лепський, Наталія Горбач та Юлія Пирожкова

Насамкінець урочистого заходу свої конкурсні роботи присутнім презентували студенти ЗНУ – Микита Жуков та Євгенія Крашевська. Присутні у залі ставили запитання науковцям та давали поради стосовно подальшої розробки теми.

Варто відзначити, що найбільш актуальні роботи отримали шанс для реалізації, про що йшлося у виступах організаторів конкурсу та керівників структур облдержадміністрації. Викладачі вишів, наукові керівники та студенти висловили вдячність організаторам конкурсу за підтримку науки та обдарованої молоді Запорізького краю.

Олена Хлистун