Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Видатний поет Дмитро Павличко зустрівся із викладачами і студентами ЗНУ

Видатний поет Дмитро Павличко зустрівся із викладачами і студентами ЗНУ

Видатний поет Дмитро Павличко зустрівся  із викладачами і студентами ЗНУ
15.11.2017 13:15 Все Головні новини Факультети Філологічний Університет позааудиторна робота культурно-масова робота зустріч філологічний факультет історичний факультет факультет журналістики

Запорізький національний університет – добре знаний осередок не лише наукового, але й культурного життя півдня України. Саме тому візити до вишу видатних особистостей, які відіграли помітну роль у становленні та розвитку держави, давно вже перетворились на добру традицію. Так, чотирнадцятого листопада до ЗНУ завітав відомий письменник, перекладач, громадський діяч, Народний депутат України, Герой України Дмитро Павличко. На зустріч із видатним поетом прийшли представники адміністрації вишу, викладачі та студенти філологічного факультету, факультету журналістики та історичного факультету.

На початку заходу його координатор – завідувач кафедри українознавства філологічного факультету, доцент Ольга Стадніченко – нагадала присутнім про важливий внесок Дмитра Павличка не лише в літературу і в культурне життя України, але й у становлення її як держави. Зокрема, вона наголосила на тому, що Дмитро Васильович – один із авторів Акту проголошення незалежності України. Тож вона підкреслила, що зустріч із почесним гостем вишу – знакова подія для всіх представників ЗНУ.

Своєю чергою, Дмитро Павличко подякував усім присутнім, зокрема організаторам заходу – голові Наглядової ради ЗНУ Миколі Фролову, доценту Ользі Стадніченко та своєму співавтору, відомому запорізькому композиторові і співаку Анатолію Сердюку.

Також він влаштував усім присутнім на заході сюрприз: вони першими почули новий поетичний твір митця, написаний за день до приїзду в Запоріжжя. Саме славою міста як історичної колиски козацтва надихнувся Дмитро Васильович при створенні поезії «Святослав». Цей вірш присвячений історичній місії відомого князя Київської Русі, який, за однією з версій науковців, був убитий печенігами на острові Мала Хортиця. Крім того, під час зустрічі пролунали в авторському виконанні кращі зразки громадянської та любовної лірики митця. Останні він присвятив присутній на заході своїй дружині Богдані.

Дмитро Павличко розповів аудиторії про один із найважливіших епізодів у новітній історії України – про Акт проголошення незалежності України. Він окреслив передумови створення цього важливого документа, його значення для становлення держави та наслідки його прийняття.

Звісно, під час заходу пролунала найвідоміша пісня на слова митця «Два кольори» у виконанні доброго друга й співавтора Дмитра Васильовича – запорізького композитора й співака Анатолія Сердюка. При цьому Дмитро Павличко розповів про історію створення твору, який давно вже вважається народною піснею.

Зокрема, він наголосив, що у його рідному селі головними кольорами вишиванок були коричневий і зелений. Червоним і чорним вишивали сорочки в козацькому краї, на Південному Сході України. Цю ж традицію підхопили й воїни Української повстанської армії, в якій кілька місяців шістнадцятирічним юнаком у 1945 році перебував і сам Дмитро Павличко.

Крім того, Анатолій Сердюк виконав ще одну знакову пісню на слова Дмитра Павличка «Вставай, Україно!». У 1991 році він створив на цей текст музику і дуже успішно виступив на фестивалі «Червона рута». Його виступ аудиторія винагородила гучними оплесками.

Під час зустрічі гість університету відповів на запитання студентів, яких, зокрема цікавило, кого із сучасних письменників він би порекомендував читати та його думку про історичне коріння зародження української державності.

Сам Дмитро Павличко закликав присутніх долучитися до важливого соціального проекту, якому митець зараз віддає всі сили: зараз триває збір коштів на пам’ятник Івану Франку в Києві, гідний цієї видатної особистості. Саме завдяки невтомній багатогранній діяльності Івана Франка, на думку Дмитра Павличка, українська нація вийшла на європейський культурний простір. Тож він мріє про народний пам’ятник на вшанування пам’яті Каменяра та заснування будинку Франка у столиці, де були б зібрані всі його твори, а також літературознавчі праці з усього світу, присвячені життю і творчості видатного письменника, науковця і громадського діяча.

Під час заходу Дмитро Васильович передав у дар науковій бібліотеці ЗНУ свої твори, зокрема тритомне зібрання поезій та спогадів. Окремо він подарував координатору зустрічі Ользі Стадніченко збірку своєї любовної лірики, яка нещодавно вийшла у видавництві «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га» Івана Малковича.

Своєю чергою, представники наукової бібліотеки підготували до заходу тематичну виставку, присвячену творчості Дмитра Павличка та літературознавчим студіям про його життєвий і творчий шлях. Наприкінці заходу декан філологічного факультету Тамара Хом’як подякувала шановному гостю університету за те, що він знайшов час зустрітися зі студентською молоддю. Вона наголосила, що Дмитро Васильович зробив дуже багато для становлення України як незалежної суверенної демократичної держави. Вона закликала студентів взяти за взірець несхитну громадянську позицію та активність митця і в майбутньому сприяти подальшому процвітанню України. Тамара Володимирівна подарувала гостю на згадку про перебування в ЗНУ пам’ятні сувеніри, зокрема книгу нині покійного професора філологічного факультету, відомого вченого-літературознавця і лінгвіста Віктора Чабаненка «Із глибин пам'яті. Автобіографічні спогади», у якій науковець згадував і про зустрічі з Дмитром Павличком. Крім того, професор кафедри української літератури Віталій Шевченко передав поету примірник «Вісник ЗНУ», у якому розміщена його стаття, присвячена аналізу поетичних творів Дмитра Васильовича.

Студенти щирими оплесками подякували гостю за цікаву розмову. Вони скористалися нагодою отримати автограф митця, поставити йому запитання та сфотографуватися з ним на згадку.

 

Таміла Тарасенко

 


Схожі новини