Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики відбулася зустріч студентів із досвідченою журналісткою

16.11.2017 09:15 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики освітній процес зустріч

П’ятнадцятого листопада до ЗНУ завітала відома запорізька журналістка співзасновниця сайту RegionNews.net.ua і редакторка сайту inform.zp.ua Мирослава Балабан. Вона розповіла першокурсникам факультету журналістики про специфіку роботи в інтернет-виданнях.

«На сьогодні друкованих ЗМІ стає дедалі менше і важливу роль відіграє швидкість подачі інформації. Саме тому на перший план виходять онлайн-ЗМІ», – зазначила гостя. За її словами, сучасні онлайн-ЗМІ працюють переважно з такими жанрами: замітка, розширена замітка, кореспонденція, репортаж, інтерв’ю.

«Сучасному читачеві цікаво все, що пов’язано з ‘’правилом 6 С’’, що розшифровується як ‘’скандал, секс, сміх, смерть, сенсації, страх’’», – стверджує Мирослава Балабан. Проблеми онлайн-ЗМІ, на її погляд, в основному полягають у тому, що журналісти працюють з неперевіреними джерелами і самі видають свої тексти, оскільки коректорів немає». Студенти також дізнались про те, що новини в онлайн-ЗМІ відповідають певним критеріям: вони повинні мати, по-перше, здатний заінтригувати заголовок, по-друге - короткі абзаци, по-третє, містити пряму мову, метаопис і теги.

Наприкінці зустрічі Мирослава Балабан запросила студентів до співпраці –проходити практику на сайті www.inform.zp.ua.

Олександр Шаріпов,

Студент 1 курсу факультету журналістики