Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ уклав угоду про співпрацю з керівництвом штаб-квартири Інституту Конфуція

ЗНУ уклав угоду про співпрацю з керівництвом штаб-квартири Інституту Конфуція

ЗНУ уклав угоду про співпрацю  з керівництвом штаб-квартири Інституту Конфуція
21.11.2017 11:32 Все Головні новини Школа Конфуція Міжнародна діяльність освітній процес Школа Конфуція

У Запорізькому національному університеті триває зміцнення й розвиток китайського вектору міжнародної діяльності. На сьогодні у центрі уваги адміністрації ЗНУ та китайських освітян з Анхойського педагогічного університету (м. Уху, провінція Анхо) – черговий етап становлення на базі запорізького вишу Школи Конфуція. Розпочавши свою діяльність минулого місяця, вона вже встигла зарекомендувати себе як сучасний освітній заклад, де всі охочі можуть опанувати китайську мову та культуру під керівництвом носіїв мови – висококваліфікованих викладачів, які мають багаторічний досвід викладання для іноземної аудиторії.

Нагадаємо, що діяльність класів Школи Конфуція регламентована договором про співпрацю між Запорізьким національним університетом та Анхойським педагогічним університетом (м. Уху, провінція Анхой, Китай), який навесні цього року уклав голова Наглядової ради ЗНУ Микола Фролов із ректором АПУ Ван Лунем під час візиту представників адміністрації нашого університету до китайського вишу.

Днями відбувся черговий важливий крок на шляху розвитку китайсько-українських відносин у галузі освіти. А саме – укладання договору про співпрацю між адміністрацією ЗНУ в особі голови Наглядової ради вишу Миколи Фролова з керівництвом штаб-квартири Інституту Конфуція Кон Ханьбан.

Нагадаємо, що перший етап, пов'язаний зі створенням класів Школи Конфуція на базі нашого університету, регламентувався Статутом Інституту Конфуція, який є уніфікованим для всіх його представництв у світі.

Як повідомив директор Школи Конфуція у Запоріжжі від ЗНУ, проректор Володимир Волков, статут цієї навчальної установи передбачає з боку китайської сторони забезпечення освітнього процесу методичними матеріалами, виділення викладачів із досвідом викладання іноземцям, можливість складання кваліфікаційного іспиту з китайської мови, надання консультаційних послуг у процесі ознайомлення з культурою та традиціями цієї країни тощо.

Відтепер, після укладання договору з представниками штаб-квартири Інституту Конфуція, розпочинається новий важливий етап взаємодії між ЗНУ та цією міжнародною культурно-просвітницькою організацією. Так, восени наступного року, за підсумками успішного річного функціонування класів Школи Конфуція на базі вишу, планується реорганізувати її в Інститут Конфуція.

Крім того, у планах університету – розширення зв’язків з Анхойським педагогічним університетом. Зокрема, йдеться про посилення академічної мобільності викладачів і студентів обох вищих навчальних закладів, створення умов для започаткування вивчення китайської мови на факультеті іноземної філології тощо.

Більш детально ці важливі питання обговорять під час візиту керівництва і науковців із китайського вишу до ЗНУ, запланованого на початок наступного місяця. Крім того, під час перебування в університеті представників китайської сторони відбудеться урочисте відкриття Школи Конфуція. Також вони зможуть ознайомитися з першими результатами її діяльності, поспілкуватися із слухачами класів, оглянути матеріально-технічну базу.

Нагадаємо, що на сьогодні на базі ЗНУ вже створили дві групи слухачів віком від 7 до 13 років і від 13 до 17 років, а також – чотири групи для дорослих. Усього зараз на курсах навчаються 55 осіб.

Усі охочі опанувати китайську мову та культуру можуть отримати більше корисної й актуальної інформації, звернувшись за адресою: вул. Жуковського, 55а (навчальний корпус № 6), ауд. 218 або зателефонувавши: (061)228-75-10, 228-75-08, 764-45-46, 289-12-99.