Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники вишу долучилися до проведення Уроку мужності до Дня Гідності і Свободи

24.11.2017 13:01 Все Головні новини Університет культурно-масова робота патріотичне виховання День Гідності і Свободи

Двадцять третього листопада в Запорізькому обласному центрі молоді відбувся обласний Урок мужності з нагоди Дня Гідності та Свободи. У заході взяли участь студенти, школярі, молодіжні лідери, військовослужбовці, представники громадськості. Студенти-активісти Запорізького національного університету не залишилися осторонь від цього важливого заходу патріотичного спрямування. Вони завітали до Центру молоді, аби вшанувати пам'ять тих, хто віддав своє життя за свободу й незалежність України, і подякувати за подвиг героям, які щоденно відстоюють суверенітет і територіальну цілість нашої країни в зоні проведення АТО на Сході України.

Захід проходив під гаслом: «Ми гідні власної Держави! Ми – єдині! Запоріжжя – це Україна».

Розпочався Урок мужності виступом начальника управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації Наталії Власової. Звертаючись до присутніх на заході представників молоді, вона наголосила: «Саме ваше покоління відрізняється своєю рішучістю і наполегливістю, амбіціями і високими життєвими вимогами. Ви маєте силу, яка спонукає не тільки до мрій про позитивні зрушення, але й на практиці здатна змінити ситуацію та підкорити обставини».

Доповідач зазначила, що її думку добре ілюструють події новітньої історії України: чотири роки тому саме молодь змусила владу прислухатися до громадської думки. Молоді люди, на думку Наталії Власової, стали тим рушійним двигуном, що запустили механізм євроінтеграції через глобальні мережі, а зрештою, відстоювали власні високі прагнення на Майдані Незалежності.

Вона особливо підкреслила, що події Революції Гідності – не поодинокий випадок у вітчизняній історії. Більше того, в історії ХХ століття немає масових рухів, у яких би не брали участь молоді люди, студенти. Зокрема. вона згадала про події української революції 1917-1920 рр., а також про героїв Крут – захисників молодої української державності, кількамісячне голодування і виступи українських студентів проти уряду під час Революції на граніті, молодіжні ініціативи в часи Помаранчевої революції.

«Хочу побажати вам завжди мати активну життєву позицію, не забувати історичні віхи, адже тільки так ми зможемо сприяти стабільному розвитку України», - зазначила Наталія Власова.

У рамках Уроку мужності присутнім продемонстрували відофрагменти новітніх історичних подій – вибрані місця з хронік Майдану, у яких відбилися трагічні й величні події зими 2013-2014 рр.

Також під час заходу пролунали вірші патріотичного спрямування. Вдалим доповненням до святкової програми стали музичні та хореографічні номери місцевих колективів і представників творчої молоді.

Варто відзначити, що в Запорізькому національному університеті велику увагу приділяють патріотичному вихованню молоді. Тож до Дня Гідності і Свободи студенти вишу не лише взяли участь у заходах загальноміського рівня, але й стали учасниками низки наукових і виховних заходів, приурочених до цього святкового дня.