Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентам вишу розповіли про фактор майбутнього в самовизначенні людини

Студентам вишу розповіли про фактор майбутнього в самовизначенні людини

24.11.2017 15:37 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Лекторій ЗНУ

24 листопада  для студентів Запорізького національного університету в рамках проекту Студентської ради ЗНУ «Лекторій ЗНУ» була організована чергова  лекція,  присвячена темі «Фактор майбутнього в самовизначенні людини».

Цю лекцію для студентів провів спікер - голова Дослідницького комітету з соціального прогнозування Соціологічної асоціації України, декан факультету соціології та управління  Максим Лепський.

Учасники лекторію намагались знайти відповіді на питання: як знайти свій шлях, чи можливо спрогнозувати хід подій, що буде актуальним через 10 або 15 років, що являє собою майбутнє, від чого воно залежить та інші.
Під час лекції були розглянуті такі питання: основні напрямки дослідження майбутнього, соціальне прогнозування, стратегічне управління, сценарне планування та сучасні форсайт технології,  прогностична нерівність у розвитку людей,  трендвотчінг особистісного розвитку та інші.

Так, спікер поділився своїми роздумами щодо концепції «стріли часу», поняття «випереджуюче відображення» (наукове і ненаукове). Також Максим Лепський  розповів про те, які основні зміни чекають нас в майбутньому, чому деякі війни визначають майбутнє та які бувають типи соціального прогнозування, а також  що таке стратегічний аналіз і стратегічне мислення на рівні психосоматики,  їх характеристики (довгострокова перспектива, вищий рівень управління, отримання конкурентних  переваг),   сценарне планування і мислення, як вони використовуються.

Крім того, він детально пояснив особливості когнітивно-інноваційного стилю життя, його характеристики та необхідні при цьому метанавички. На його думку, в умовах розвитку робототехніки важлим є розуміння відмінностей між можливостями людини і робота, а також визначення свого професійного місця в майбутньому з урахуванням  різних закономірностей та змін у суспільстві.

Цей захід викликав неабияке зацікавлення в аудиторії. Студенти  активно брали участь в обговоренні всіх анонсованих питань.

Наприкінці зустрічі спікер Максим Лепський  був нагороджений почесною грамотою за участь у проекті «Лекторій ЗНУ» та ексклюзивною брендованою продукцією.

Олена Переверзева