Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Профспілка завершує прийом заяв від студентів на отримання субсидії

Профспілка завершує прийом заяв від студентів на отримання субсидії

24.11.2017 16:09 Все Головні новини Університет Первинна профспілкова організація Відділ бухгалтерського обліку фінансової та бюджетної звітності Субсидія

Тридцятого листопада спливає термін подання до профспілки вишу заяв та документів від студентів-мешканців університетських гуртожитків, які бажають отримати житлову субсидію. Така робота щороку організовано проводиться представниками первинної профспілкової організації ЗНУ разом зі співробітниками відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності та Управлінням праці та соціального захисту населення.

Протягом перших трьох місяців навчального року, відколи студенти поселяються до гуртожитків університету, у виші, завдяки роботі працівників профспілки, проходить кампанія із субсидіювання. Студенти, таким чином, докладають мінімум зусиль, аби зібрати пакет документів для подання до служби соціального захисту населення. Вони при цьому економлять свій час, беруть участь у процедурі за спрощеною схемою і подають лише ксерокопії паспорту та ідентифікаційного коду (для тих, хто не працює та не має інших доходів поза межами університету). За графіком, представники різних факультетів відвідують студентський сектор ППО ЗНУ, де його керівник Валентина Сухенко та її помічники надають необхідні консультації, допомагають оформити заяви та зібрати інші потрібні документи. Копію контракту (для студентів, що навчаються за контрактом) та довідки про доходи співробітникам профспілки надають бухгалтери університету. Потім претенденти відвідують (по четвергах) каб. 209 (навчальний корпус №2), де відбуваються їхні співбесіди зі співробітниками районного управління праці та соціального захисту населення.
Треба також зазначити, що сума субсидії призначається кожному студентові індивідуально і залежить від багатьох факторів: отримує студент стипендію або є контрактником, чи має він певні пільги, або додатковий дохід (літні та інші підробітки тощо). Якщо студент отримує додаткові кошти поза межами університету або працює, – довідки має надати самостійно. Протягом місяця претендентів інформують про нарахування субсидій – через СМС-повідомлення. Зауважимо, контракт не є підставою для відмови у субсидіюванні, що визначається виключно доходом самого студента-подавача.
Інформація про організацію роботи з субсидіювання розміщена на сторінці профспілки студентів у соцмережах та на вхідних дверях гуртожитків – це інформаційний лист та графік відвідування ППО ЗНУ для представників факультетів. Завдяки субсидії, студенти-мешканці гуртожитків економлять 2000-3,500 грн на рік. Кошти субсидії не потрібно повертати.
Більш того, зекономлені власні внески студента за проживання у гуртожитку наприкінці навчального року повертаються йому на банківську картку (для випускників) або перераховуються на оплату за наступний рік проживання. Державою також передбачені виплати невикористаної частини коштів субсидії у разі, якщо студент виїздить із гуртожитку раніше завершення встановленого періоду (10 місяців).
Протягом тижня ще є час, аби звернутися з питань оформлення субсидії до первинної профспілкової організації ЗНУ (навчальний корпус №4, кім. 209 та 311), або отримати інформацію можна за номерами: 228-75-27, (067)810-82-48.
Із 1 грудня ті студенти, які бажають отримати субсидію і не встигли зробити цього раніше, можуть самостійно зібрати пакет необхідних документів і звернутися до служб соціального захисту населення районів, у яких проживають (Олександрівський, Шевченківський райони).

Олена Хлистун