Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ завітав музикознавець Рафаель Едеш

До ЗНУ завітав музикознавець Рафаель Едеш

27.11.2017 09:15 Все Головні новини Факультети Іноземної філології факультет іноземної філології освітній процес естетичне виховання зустріч

Вивчаючи мову, студенти факультету іноземної філології ЗНУ водночас обов’язково знайомляться із культурою країни. Цього року для багатьох студентів факультету третьою мовою знову стала італійська. Викладач кафедри викладання другої іноземної мови Марина Трофименко вже не вперше організовує для студентів заходи, присвячені італійській культурі. Так, студенти ФІФ уже долучилися до Тижня італійської мови у світі, що проходив наприкінці жовтня.

Нещодавно у рамках мистецьких заходів на факультеті та під час занять із курсу «Третя іноземна мова (італійська)» Марина Юріївна організувала для студентів 4 курсу зустріч із музикознавцем Рафаелем Едешем. Захід на факультеті провели спільно із представниками Концертного залу ім. М. Глінки.

Запрошений спікер Рафаель Едеш – музикознавець, магістр Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського (попередня назва – Національна консерваторія України). Зараз він навчається на Вокальному та дирегентському факультеті. Зустріч її організатори присвятили життю та творчості видатного генія італійської опери Джузеппе Верді.

Рафаель Едеш в інтерактивній бесіді розповів студентам про творчу спадщину композитора: 28 опер, 1 квартет, 1 реквієм і низка дрібних опусів. Найвидатніші опери Верді – «Бал-маскарад», «Ріголетто», «Травіата», «Трубадур», «Аїда», «Отелло», «Фальстаф». Опери Джузеппе Верді вважаються одними з найвидатніших, вони й досі не сходять зі сцен оперних театрів усього світу.

Музикознавець також порівняв творчість Верді з творчістю не менш видатного німецького композитора, диригента, теоретика музики, письменника-публіциста XIX сторіччя – Вільгельма Ріхарда Вагнера. Вагнер був відомий насамперед завдяки своїм операм, або «музичним драмам»: "Летючий голландець" (1843), "Трістан та Ізольда" (1859), "Перстень Нібелунга" (1854-1882) та багато ін. Німецький композитор зробив значний вплив на європейську культуру межі ХІХ і ХХ століть, особливо на модернізм.

Студенти проявили неабиякий інтерес до лекцій музикознавця Рафаеля Едеша, задавали питання щодо творчості двох видатних композиторів, а вже наступного дня всі охочі мали змогу відвідати лекцію Рафаеля у Концертному залі ім. М. П. Глинки на тему: «Людвіг Ван Бетховен – громоподібна тиша».

Факультет іноземної філології і надалі планує проводити заходи такого мистецтвознавчого характеру.

Ганна Ваніна,

заступник декана ФІФ

з інформаційної та іміджевої політики