Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Близько 70 абітурієнтів познайомилися з факультетом СПП під час «One day at University»

Близько 70 абітурієнтів познайомилися  з факультетом СПП під час «One day at University»
29.11.2017 14:14 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології профорієнтаційна робота проект «One day at University»

Двадцять п’ятого листопада в рамках загальноуніверситетського проекту «One day at University» на факультеті СПП відбулося знайомство старшокласників шкіл міста й області із вподобаним ними факультетом. Захід ініціювала студрада ЗНУ за підтримки відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування (начальник Юлія Паскевська).

Організаторами зустрічі виступили декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко, заступник декана з профорієнтаційної роботи факультету соціальної педагогіки та психології Олена Лещенко, представники Центру ґендерної освіти ЗНУ, а також студентська рада факультету соціальної педагогіки та психології, зокрема її представниця Вероніка Толмачева.

Головна мета «One day at University» для абітурієнтів – зануритись у студентське середовище, познайомитись із спеціальностями факультету «Соціальна робота» (о/п «Соціальна педагогіка»), «Психологія», «Сценічне мистецтво», «Дизайн». Програма заходу передбачала взаємодію з абітурієнтами у секціях за спеціальностями факультету, каву-брейк та кіноклуб «Райдуга».

До заходу були залучені волонтери-студенти факультету соціальної педагогіки та психології, які створювали атмосферу заходу, розміщували плакати в фойє, зустрічали гостей у яскравих костюмованих образах, реєстрували абітурієнтів, виступали фотокореспондентами, організовували каву-брейк. Учасниками зустрічі стали старшокласники шкіл м. Запоріжжя та Запорізької області (71 абітурієнт).

Відкриття секції «Соціальна педагогіка» проводилось доцентом кафедри соціальної педагогіки Оленою Лещенко, яка зазначила, що цей захід – гарна можливість зануритись у спеціальність. А ще – зрозуміти практичні аспекти реалізації та її актуальність для різних категорій населення у сьогоднішньому житті.

День проведення заходу збігся у часі з початком міжнародної акції «16 днів проти насильства», у зв’язку з цим керівниця Центру гендерної освіти ЗНУ, доцент кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Тетяна Голованова провела інтерактивне заняття з гендерної тематики. Абітурієнти з цікавістю аналізували ситуації насильства у повсякденному житті та знаходили шляхи їхнього попередження. Старшокласники закріпили отримані знання у просвітницько-профілактичній грі «Стоп насильство», котру проводила студентка 3 курсу Світлана Гринь. У цій грі учасники, даючи лише правильні відповіді на питання про міфи та факти щодо насильства в сім’ї, могли скласти картки у коло.

Однією із найважливіших професійних якостей соціального педагога є толерантність, тобто здатність бачити в іншій людині саме іншу – носія інших цінностей, логіки мислення, інших норм поведінки, усвідомлення її права бути іншою, відмінною. Тому, актуальним був інтерактив із розвитку толерантності у старшокласників, котрий підготувала студентка 4 курсу Юлія Нудьга. Було проведено такі вправи як «Павутина забобонів» та «Дерево толерантності», спрямовані на усвідомлення старшокласниками почуттів людини, що є об’єктом стереотипів і забобонів.

На секції «Психології» під керівництвом доцента кафедри психології Оксани Лукасевичз абітурієнтами було проведено такі інтерактивні вправи: «Привітатися різними частинами тіла», зробити «Фруктовий салат», прожити «Один день з життя психолога», «Аналіз казки власного створення», «Ритмічні малюнки» тощо. Старшокласники із задоволенням говорили про психологію та активно долучались до взаємодії.

На секції «Сценічне мистецтво» під керівництвом старшого викладача кафедри акторської майстерності Тетяни Петрик з абітурієнтами проводились вправи з акторського тренінгу: «Машинка», «Дзеркало», «Лунохід». Учасники із захопленням складали казку «Червона шапочка» та виконували тренінг на розслаблення, подачу звуку тощо.

Секція «Дизайну» була організована доцентом кафедри акторської майстерності Людмилою Білозуб. Студенти-дизайнери вчили старшокласників робити замальовки, обговорювали знання та вміння, які важливо мати майбутнім дизайнерам, ділились досвідом власної підготовки до творчого конкурсу.

Після секцій на всіх учасників чекав приємний сюрприз – «Кава-брейк» від студентської ради, під час якого гості смакували чай і каву з солодощами.

На завершення «One day at University» всі охочі завітали на засідання кіноклубу, де переглянули художній фільм «Траса 60». Після чого аналізували фільм разом із викладачами, ділилися своїми думками і враженнями, а також обговорювали актуальні для суспільства проблеми, висвітлені у фільмі. Жваву дискусію серед учасників викликали питання вибору головного героя, наслідків та відповідальності за цей вибір.

На згадку про зустріч, учасники отримали кишенькові довідники та буклети факультету соціальної педагогіки та психології. Учасники заходу щиро подякували викладачам та студентам за таку змістовну та актуальну зустріч та висловили побажання щодо її продовження.

Факультет соціальної педагогіки та психології