Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізькі письменники Олександр Медко та Анна Лупінос зустрілися зі студентами ФІФ

30.11.2017 16:45 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Наукова бібліотека ЗНУ Програма «Відкритий простір бібліотеки» Зустріч Запорізькі письменники

Двадцять дев’ятого листопада в ЗНУ відбулася творча зустріч українських письменників – голови літературного об’єднання при Запорізькому осередку національної спілки письменників України Анни Лупинос й поета Олександра Медка – зі студентами факультету іноземної філології.

Цього разу до наукової бібліотеки університету, яка розпочала реалізовувати проект «Відкритий простір бібліотеки» (у рамках міжнародної програми «Активні громадяни» від Британської ради), поспілкуватися з відомими творчими особистостями завітала група студентів 4 курсу спеціальності «Англійська мова та література» разом із викладачем зарубіжної літератури – доцентом кафедри німецької філології і перекладу Валентиною Ботнер.

Молоді філологи отримали можливість не тільки поспілкуватися із досвідченими колегами, а й обговорити специфіку розвитку як загального світового літературного процесу, так і його особливості в Запорізькому регіоні. Гості також відповіли на запитання студентів, що стосуються індивідуальної авторської творчості, розвитку письменницьких здібностей тощо.

На початку заходу досвідчений літературознавець Валентина Ботнер коротко охарактеризувала творчу манеру і авторський стиль учасників зустрічі. Зокрема, поетичні твори Олександра Медка, за її словами, виступають екзистенціально орієнтованими реконструкціями, а філософська думка перегукується з працями Шопенгауера, східною японською філософією (мотиви, характерні для дзен-буддизму: самозаглиблення, споглядання, осяяння), що зазвичай є характерним для літературної форми хайку (хокку). Саме такими є відомі збірки цього автора – «Хора», «Буття і порожнеча» та інші.

Студенти, своєю чергою, продемонстрували, що також добре знайомі із творчістю автора та поділилися власними враженнями щодо його поезій у зверненні, яке зачитала Єлизавета Яроцька. Разом із тим у розмові вже досвідченого поета та молоді йшлося про цікавий для філологів напрям сучасної ритмізованої прози та поезії, про особливості та мінливість літературного процесу, критерії та вимоги, які він висуває до письменників як представників своєї епохи, про співвідношення цінностей та істини в творчому авторському задумі. Олександр Медко також читав та коментував власні поетичні твори й переклади закордонних класиків середньовіччя, зокрема, таких як Петрарка.

Не менш цікавою для учасників зустрічі виявилася творча манера Анни Лупинос, яку Валентина Ботнер представила як інтерінтелектуальну письменницю. Діяльність цієї поетеси та літературознавця цілком вкладається у контекст сучасної світової літератури. Випускниця нашого університету, сьогодні Анна фактично керує Літоб’єднанням при Запорізькому відділенні Національної спілки письменників України, повсякчас підтримує творчу молодь і допомагає її літературному становленню.

Спільно з представниками студентської аудиторії поетеса обговорила мистецьку діяльність таких молодих цікавих поетів, як Олесь Барліг (редактор програм телеканалу «Запоріжжя» Віталій Бабенко), Лада Хортич (доцент кафедри соціальної філософії та управління Ірина Цапліна), які також є випускниками ЗНУ і які вийшли у свій час із літературного об’єднання, що зародилося у межах університету – «Клуб 99». Згадували й гротескну манеру Олега Шинкаренка (романи «Череп», «Кагарлик»), «нову драму» Анастасії Косидій (Театр Запорізька нова драма) тощо.

У центрі літературних подій Запоріжжя сьогодні також знаходяться  Запорізьке обласне відділення Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» та літературне об’єднання «Пошук», книгарня «Є», учасники молодіжного поетичного конкурсу ім. Марини Брацило «Хортицькі дзвони» (керівник – завідувач кафедри українознавства Ольга Стадніченко) тощо.

Наприкінці Анна Лупинос запросила присутніх та усіх охочих відвідати засідання Запорізького літературного об’єднання, де молодь має змогу представити свої творчі доробки та отримати відгуки й поради досвідчених літераторів. А вже 9 грудня об 11.30 у конференц-залі Запорізької обласної наукової бібліотеки відбудеться зустріч із молодими письменниками-фантастами з різних міст України.

Почесні гості охоче надали відповіді на запитання слухачів. А організатор заходу Валентна Ботнер подякувала запорізьким письменникам за їхні розповіді і звернулася до них римованими рядками Андрія Вознесенського. Учасники зустрічі також змогли познайомитися із виставкою, підготовленою співробітниками наукової бібліотеки до заходу, де були представлені твори та публікації самих запорізьких авторів і літературознавчі розвідки, присвячені їм особисто.

Олена Хлистун