Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка факультету журналістики Інна Демченко стала учасницею ювілейної сесії проекту «Хаб медіа мобільності»

Студентка факультету журналістики Інна Демченко стала учасницею ювілейної сесії проекту «Хаб медіа мобільності»

Студентка факультету журналістики Інна Демченко стала учасницею ювілейної сесії проекту «Хаб медіа мобільності»
30.11.2017 16:56 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики практичний складник радіо ТБ ЗМІ конвергентність SMM-аналітика

Упродовж другої половини листопада студенти випускних курсів бакалаврату та слухачі магістратури з провідних вишів різних регіонів країни брали участь у стажуванні в провідних київських редакціях. Така можливість з’явилась у них завдяки участі в проекті «Хаб медіа мобільності». Зокрема, стажери створювали матеріали для телеканалів «UA: Перший», «5 канал», «Громадське ТБ», «Еспресо», радіо «NRJ», конвергентної редакції «Радіо Свобода». Серед учасників проекту була й студентка 4 курсу факультету журналістики ЗНУ Інна Демченко.

Вона розповіла, що це, перш за все, можливість пройти стажування у будь-якому ЗМІ за сприяння координаторів проекту, які, за необхідності, допоможуть у перемовинах із редакціями. Також «Хаб медіа мобільності» дає можливість молодим журналістам спробувати себе як в інформаційному сегменті журналістики, так і в розважальному. Учасники можуть із середини подивитися на створення новин чи програм, поспілкуватися із ведучими, а також головними редакторами.

За її словами, щоб стати стажером необхідно успішно пройти 2 тури відбору. У першому треба заповнити аплікаційну форму, де ви зазначаєте до якого саме медіа хочете потрапити та обґрунтувати це, а також описати, як уявляєте свою кар’єру після закінчення ВНЗ. Далі, в завершальному етапі необхідно написати есе або зняти відео на одну із кількох тем. Роботи оцінюють за 10-ти бальною шкалою редактори різних всеукраїнських ЗМІ.

Чітких критеріїв немає, але за словами координаторів, особлива увага приділяється креативності та обґрунтованості мотиваційного листа, а також цікавій подачі та багатогранності роботи для другого туру.

Тож, пройшовши конкурсний відбір, Інна готувалася до повного занурення до абсолютно нового для неї розважального сегменту журналістики.

«Усі ми проходили стажування у різних редакціях і, звичайно, вимоги та завдання відрізнялися, – згадує Інна. – Я проходила практику на радіо «NRJ» і працювала на ранковому Lets Go Show. Мої обов’язки включали розробку кількох рубрик – «Дон Кіхот», «Ниче Се», «Давай По Три», «Офис на Офіс» та зустріч гостей. Ведучі Саша, Маша та Френк підказували як краще будувати матеріали, розповіли про побудову шоу, а також ознайомили із особливостями роботи за діджейським пультом. Гостями програми ставали українські співаки та співачки.

Якщо ж казати про моїх колег, то ті, хто були на «5 каналі» та «UA: Перший» мали змогу виїжджати на брифінг, конференції, урочисті заходи, щоб зняти власні сюжети. Крім того, вони займалися й галуззю SMM, а також монтажем. Дівчата з «Громадського ТБ» писали матеріали на соціальну та політичну тематику, а також робили переклад статей. Стажери «Радіо Свобода» робили опитування, робили розшифровку інтервю, писали статті на економічну, політичну та міжнародну тематику».


Факультет журналістики


Схожі новини