Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ за умовами Колективного договору вчені отримують матеріальні винагороди

У ЗНУ за умовами Колективного договору вчені отримують матеріальні винагороди

У ЗНУ за умовами Колективного договору  вчені отримують матеріальні винагороди
01.12.2017 12:57 Все Головні новини Виплати за наукові досягнення

У Запорізькому національному університеті значна увага приділяється розвитку кадрового потенціалу та формуванню шкіл навколо авторитетних, відомих у державі науковців – професорів університету.  Також  у виші  стимулюється якісна та сумлінна праця, виробничі досягнення, плідні наукові і творчі надбання, зростання інтелектуального потенціалу фахівців.

Умовами Колективного договору між адміністрацією і профспілковим комітетом ЗНУ  передбачена виплата матеріальної винагороди за захист дисертацій на здобуття науково ступеня. За словами головного бухгалтера ЗНУ Оксани Арістової, на сьогодні матеріальна винагорода за захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук - 25 тис. грн., кандидата наук - до 10 тис. грн. (з урахуванням термінів навчання та захисту).

З метою підвищення наукового потенціалу університету, активізації творчої діяльності та фінансової підтримки науковців передбачена виплата винагороди авторам університету за публікації, що входять до міжнародної реферативної бази даних «Scopus» або «Web of Science» у розмірі 1500 гривень, а також створення інтелектуальної власності ЗНУ, в тому числі отримання та практичне використання патенту на винахід (у розмірі 700 грн.), патенту на корисну модель, патенту на сорт рослин, свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір (у розмірі 500 грн), видання монографії (за поданням науково-технічної ради) в закордонних видавництвах – 500 грн.

Треба зазначити, що усі вказані виплати здійснюються за умови наявності економії коштів фонду оплати праці в межах одного року з моменту отримання документального підтвердження. Незважаючи на економічні труднощі, які склалися у нашій країні, університет завжди виконує взяті на себе зобов’язання. Так, на матеріальне заохочення вчених університету впродовж  2017 року було спрямовано 184,6 тис. гривень.

За словами завідувача відділу аспірантури і докторантури Юрія Каганова, відповідно до раніше внесених змін до Колективного договору виплати за захисти докторських і кандидатських дисертацій здійснюються не тільки науково-педагогічним, а й всім без виключення співробітникам, які працюють у нашому університеті і продовжуватимуть в ньому роботу протягом 5 наступних років. Окрім того, до кола осіб, які мають право на отримання такої винагороди, включено й аспірантів, які навчалися в аспірантурі іншого закладу цільовим призначенням для ЗНУ.

Для докторантів бюджетної форми навчання, підготовка яких здійснювалась для потреб ЗНУ, та штатних наукових, науково-педагогічних працівників забезпечується безкоштовний друк редакційно-видавничим відділом у погодженій кількості монографій, які подаються для здобуття наукового ступеня доктора наук. Для аспірантів і докторантів бюджетної форми навчання здійснюється на безоплатній основі публікація статей у збірнику наукових праць «Вісник Запорізького національного університету» та друк авторефератів дисертацій.