Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентів біологічного факультету навчали керувати стресом

Студентів біологічного факультету навчали керувати стресом

За ініціативи начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлії Паскевської, із минулого року у виші реалізується важливий профорієнтаційний проект «Взаємодія професійних компетентностей». Організатори вбачають своє завдання у тому, аби допомогти студентам сформувати практичні навички й компетентності, які в майбутньому сприятимуть молодим фахівцям у пошуках першого місця роботи й побудові успішної кар’єри. Не менш важливим є те, що тренерами й ведучими таких заходів виступають студенти різних факультетів ЗНУ. Це, своєю чергою, допомагає їм навчитися застосовувати набуті під час навчання знання на практиці.

Так, днями для студентів 3 курсу біологічного факультету провели тренінг із теми «Управління стресом». Координатор заходу – провідний фахівець відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Оксана Булавіна – на початку зустрічі представила аудиторії тренерів: студентів 4 курсу спеціальності «Психологія» факультету соціальної педагогіки та психології Антона Харькова, Антона Багріна й Ірину Бєловоденко.

Оксана Булавіна висловила сподівання, що запропонована для розгляду тема буде цікавою та корисною для всіх присутніх в аудиторії. Адже попереду – сесія, під час якої важливо зменшити негативний вплив стресових ситуацій на організм та підвищити продуктивність праці. Крім того, дехто зі студентів уже зараз заклопотаний пошуками роботи. Тож варто подбати про те, аби під час зустрічі з потенційним роботодавцем стрес не завадив провести успішну самопрезентацію.

Своєю чергою, представник біологічного факультету – доцент кафедри загальної та прикладної екології та зоології Валерій Горбань – наголосив, що студентам факультету буде цікаво й корисно поглянути на наслідки стресу для організму із точки зору не лише біології, але й психології. Крім того, вміння керувати стресом, на його думку, важлива навичка для сучасного фахівця.

Після короткого теоретичного вступу студентам біологічного факультету запропонували опанувати кілька простих вправ, які допоможуть їм ефективно керувати стресом. Усі учасники тренінгу зацікавились його тематикою та активно долучилися до спілкування з ведучими й до виконання практичних завдань.

Після завершення заходу представники біологічного факультету подякували його організаторам – співробітникам відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування – і студентам факультету соціальної педагогіки та психології, які зарекомендували себе чудовими тренерами.

Таміла Тарасенко