Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Клініку правової допомоги прийняли до складу Асоціації юридичних клінік України

Клініку правової допомоги прийняли до складу Асоціації юридичних клінік України

Клініку правової допомоги прийняли  до складу Асоціації юридичних клінік України
04.12.2017 15:29 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет клініка правової допомоги проект я маю право

Днями представники юридичного факультету взяли участь у з᾽їзді Асоціації юридичних клінік України. Захід відбувся на базі юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. До нього приєдналися представники близько тридцяти ВНЗ більшості областей України. Заступник декана юридичного факультету Олексій Макаренков також долучився до дискусій з низки питань організації та роботи юридичної клініки, зокрема консультування, інтерв’ювання, впровадження у освітній процес ВНЗ, проблеми фінансування та мотивації студентів.

У межах презентованого радником Міністра юстиції України Юлією Сергєєвою Всеукраїнського проекту «Я маю право» було визначено, що найближчим часом діяльність юридичних клінік повинна концентруватися на правопросвітницькій роботі, допомозі малозабезпеченим громадянам у процесах самостійного захисту своїх прав, глибшій взаємодії з регіональними центрами безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції України та з правозахисними організаціями, особливо з УГС з прав людини.

Водночас УГС з прав людини порушила організаційні та юридичні питання участі юридичних клінік у захисті прав інвалідів, внутрішньо переміщених осіб, дітей та інших соціально вразливих верств населення, учасників бойових дій у межах відповідних досудових та судових процесів. Питання ефективності такої участі були порушені членами з’їзду під час обговорення за наслідками доповіді проф. С. Стеценка про результати судової реформи в Україні. Було наголошено також на необхідності поєднувати зусилля юридичних клінік та громадських організацій під час обговорення й подання законопроектів у сфері прав людини. Важливим питанням стало затвердження звіту про результати роботи Асоціації юридичних клінік України, обговорення поточних проектів роботи та оновлення її керівного складу. Важливим моментом заходу стало прийняття Клініки правової допомоги юридичного факультету ЗНУ до складу Асоціації юридичних клінік України.

Представники юридичного факультету ЗНУ висловили щиру подяку керівництву ЧНУ ім. Ю. Федьковича, декану та голові юридичної клініки юридичного ф-ту цього ВНЗ, Українській фундації правової допомоги та іншим організаторам зазначеного заходу.

Юридичний факультет