Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрі акторської майстерності та дизайну провели семінар

На кафедрі акторської майстерності та дизайну провели семінар

05.12.2017 10:54 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології науково-методичний семінар кафедра акторської майстерності та дизайну

Нещодавно на факультеті соціальної педагогіки та психології пройшов ІІ науково-методичний семінар «Методологічні та практичні проблеми професійної підготовки акторів та дизайнерів». Організатором заходу виступила кафедра акторської майстерності та дизайну. До організаційного комітету увійшли: Галина Локарєва – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри акторської майстерності та дизайну; Юліана Гончаренко - кандидат педагогічних наук, доцент кафедри акторської майстерності та дизайну; Лілія Гринь – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри акторської майстерності та дизайну, заслужений діяч мистецтв України та Людмила Білозуб – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри акторської майстерності та дизайну.

Метою семінару стало залучення науковців та студентів до обговорення методологічних та практичних проблем професійної підготовки акторів і дизайнерів. У заході взяли участь викладачі кафедри та студенти магістратури спеціальності «Сценічне мистецтво». У якості слухачів виступили також студенти 4 курсу спеціальності «Театральне мистецтво», які у наступному році будуть брати участь у семінарі вже в якості учасників.

На семінарі розглядалося чимало цікавих питань і звучало безліч змістовних доповідей, як від викладачів, так і від студентів магістратури. Зокрема дуже актуальною доповіддю на тему: «Педагогічний конфлікт у вищому навчальному закладі» відкрила захід завідувач кафедри, професор Галина Локарєва. Вона зазначила, що ця доповідь є скороченим варіантом теми, а більш розвернуто буде представлена у статті, що вийде у фаховому науковому збірнику «Педагогічні науки». Далі викладачі продовжили семінар своїми доповідями на різноманітні теми. Так наприклад старший викладач кафедри Микола Квєтков виступив з доповіддю: «Аналіз творчості Олексія Покровського як поєднання вокальної і мовної техніки драматичного актора», де продемонстрував дану техніку, за допомогою записів актора, котры увімкнув під час виступу. Також незвичною була тема старшого викладача кафедри Тетяни Гердової «Принципи зближення аналітичного музикознавства і театрознавства». З дуже актуальною темою «Творча дисципліна як основа професійної підготовки майбутнього актора» виступила також старший викладач Наталія Соколовська, в якій підкреслила важливість дисципліни для професії актора. З творчою темою «Формування творчої активності майбутніх акторів засобами пластичної імпровізації» виступила доцент кафедри Юліана Гончаренко. Естафету викладачів продовжили студенти магістратури, які представили не менш цікаві та корисні доповіді. Так наприклад студент 1 курсу магістратури спеціальності «Сценічне мистецтво» - Олег Тодика представив на розгляд тему: «Новаторство І.Я. Карпенка-Карого у створенні сценічних образів» (науковий керівник – старший викладач Тетяна Петрик), а студент Тарас Максименко підготував доповідь на тему: «Значення творчості Бертольда Брехта для створення сценічного образу актора» (науковий керівник – старший викладач, заслужена артистка України – Наталія Соколовська).

На заході були також представлені доповіді з підготовки дизайнерів: «Особливості підготовки майбутніх дизайнерів у контексті сучасної вищої школи» доцента Людмили Білозуб та «Декоративність як засіб формування проектно-образного мислення майбутніх дизайнерів на заняттях з живопису» доцента Наталії Дерев`янко. Доповіді інших викладачів та студентів були не менше цікавими і змістовними.

За результатами семінару планується видати збірник тез. Проведення даного заходу на кафедрі акторської майстерності та дизайну вже є традицією, до якої кожного року долучаються нові покоління студентів.