Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доцент Ірина Савченко взяла участь у міжнародній конференції у Вроцлавському університеті

Доцент Ірина Савченко взяла участь у міжнародній конференції  у Вроцлавському університеті
05.12.2017 14:02 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет міжнародна конференція інститут історії Вроцлавського університету

Тридцятого листопада-першого грудня в інституті історії Вроцлавського університету відбулася міжнародна конференція з гендерної історії «Against Conventions. Uncommon Social Roles of Women and Men from Early Modern Timesto 1945». У заході взяла участь доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін історичного факультету Запорізького національного університету Ірина Савченко.

До роботи конференції долучилися науковці з Польщі, України, Білорусії, Росії, США, Франції, Австрії, Норвегії та інших країн. Тематика доповідей була представлена у десяти розділах, більшість тем яких була присвячена питанням діяльності жінок у публічній галузі, їх соціальним ролям, очікуванням та рефлексіям в умовах різних країн світу. У рамках цих тем дослідниками було розкрито широке коло питань із висвітлення нетипових соціальних ролей жінок від XVIII до середини XX століття.

Тематика робіт дослідників із України та Білорусії переважно була присвячена питанням радянської жіночої емансипації в період 1920-40-х років. Так, Ірина Савченко виголосила доповідь на тему: «Women activists of the realization of the Soviete mancipation projectin Zaporizhzhia in the 1920’s: a social portrait». Низка різноманітних тем була охоплена дослідниками з Польщі, зокрема, представлено доповідь щодо діяльності Мілени Рудницької, яка була однією із засновниць українського феміністичного руху на Західній Україні. Учасниками конференції з інших країн була приділена увага широкому спектру питань. Наприклад, реалізація жінок в ролі політичних діячок, військових кореспонденток, місіонерок у країнах Азії, актрис тощо. Окрему увагу привертали доповіді про нетипові ролі чоловіків, зокрема інститут тайкімочі в Японії.

Зацікавленість у запропонованій учасниками конференції тематиці реалізовувалася у жвавих дискусіях, в рамках яких розкривалися питання, не охоплені доповідями, відбувався обмін думок науковців. Пожвавленню роботи конференції сприяло також неформальне спілкування дослідників поза межами роботи панелей. Насичена програма конференції дозволила науковцям ознайомитися з низкою цікавих тем у галузі досліджень із гендерної історії. Наприкінці заходу його учасники отримали відповідні сертифікати, видані організаторами конференції.

Історичний факультет