Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЕПК розпочалися заходи, присвячені Тижню права

В ЕПК розпочалися заходи, присвячені Тижню права

06.12.2017 09:19 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ЕПК тиждень права право свідома молодь

Днями в Економіко-правничому коледжі ЗНУ відбулося відкриття тижня права в рамках проведення Всеукраїнського тижня права «Правосвідома молодь – основа громадянського суспільства». Студентів 1-2 курсу запросили для перегляду художнього фільму знятого на реальних подіях українського режисера – стрічку «Жива».  Також студенти спеціальності соціальна робота мали змогу відвідати Наукову бібліотеку ЗНУ та переглянути презентацію наукової літератури правового змісту.

У межах популяризації тижня права та святкування 1 грудня Міжнародного Дня захисту прав людини студенти 3-го курсу спеціальності правознавство Анна Голуб, Дмитро Ляховець, Світлана Покатаєва та Аліна Тарханова провели тематичну лекцію «Правосвідома молодь – майбутнє нації в європейському суспільстві». Слухачами стали студенти 1-го курсу спеціальності право та журналістика. Метою проведення заходу стало підвищення правової культури молоді в контексті відповідності правової політики нашої держави до європейської та підготовці до тижня права. Тому весь захід пронизувала концепція поєднання і порівняння стандартів, встановлених щодо прав людини в Україні та ЄС.

На початку заходу лектори пояснили студентам першооснови у вигляді деяких дефініцій, що безпосередньо стосуються правової держави, та запитували думку аудиторії з того чи того питання. З даним завданням першокурсники впоралися на відмінно, а це свідчить про те, що ЕПК дійсно закладає потрібний студентам фундамент у розумінні власних прав.

Надалі увага була приділена Загальній декларації прав людини, яка прийнята 10 грудня 1948 року. Кожній статті був присвячений соціальний відеоролик, який наочно показав значимість того чи того права в житті людини. Наприкінці лекції кожен із першокурсників мав змогу внести своє бачення в формування власної правосвідомості, оскільки лектори підготували так зване «дерево прав». Воно символізувало еволюцію прав людини на верхівці якої стало усвідомлення всіма слухачами власних прав. Кожний слухач додавав до дерева право, яке є елементом цілісної системи, що дозволяє людині вести ефективну життєдіяльність в умовах розвитку як суспільства, так і її самої. Наприкінці організатори підбили підсумки заходу. Так,е третьокурсники навели основні шляхи захисту прав та закликали до їх реалізації. Слухачі подякували лекторам і побажали подальшого натхнення у підготовці подібних заходів.

Своєю чергою студенти 3 курсу, спеціальності правознавство, висловили подяку викладачам юридичних дисциплін коледжу Марині Іщенко та Дар’ї Омельченко за підтримку і сприяння у проведенні тематичної лекції.

Аліна Тарханова