Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Центр психологічного здоров’я та психосоціального супроводу ЗНУ відкриває простір для дослідження «соціального атому»

Центр психологічного здоров’я та психосоціального супроводу ЗНУ відкриває простір для дослідження «соціального атому»

Центр психологічного здоров’я та психосоціального супроводу ЗНУ відкриває простір для дослідження «соціального атому»
06.12.2017 11:31 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології Центр психологічного здоров’я та психосоціального супроводу тренінг психодраматичного напрямку людина та її соціальний атом

На факультеті соціальної педагогіки та психології за підтримки декана факультету Ольги Пономаренко та завідувачки кафедри психології Наталії Губи, 5 грудня відбувся відкритий тренінг психодраматичного напрямку. Захід відбувся в рамках діяльності Центру психологічного здоров’я та психосоціального супроводу ЗНУ (керівник Ольга Іщук). Метою тренінгу стало завдання підвищення професійного рівня студентів та психологічної культури громади м. Запоріжжя.

Тренінг мав назву «Я та мій соціальний атом». Провела його запрошений Центром тренер – гештальт-терапевт, сімейний психотерапевт, геронто-психолог, практикуючий психодрама-практик – Наталя Коновалова.

Пані Наталя розповіла про теоретичні аспекти психодрами як практичного напрямку роботи психолога. Вона продемонструвала вправи, які дозволяють встановити психологічний контакт із клієнтами. Основною вправою було дослідження власного «соціального атому». Зазначимо, що автор методу психодрами Я. Л. Морено говорив про соціальний атом як про конфігурацію міжособистісних стосунків, де відвертість чи замовчування проблем між його членами зливаються з численними стосунками їхніх ролей, адже кожен індивід у соціальному атомі виконує низку ролей, і саме вони надають кожній дії більш глибоке і більш диференційоване значення. Тож, соціальний атом охоплює індивіда і людей, близьких або далеких, з якими він емоційно пов'язаний в цей момент.

Створивши модель власного соціального атому, тренер запропонувала учасникам здійснити психодраматичну гру, дослідити власне Я та стосунки на різних рівнях всередині власного соціального атому.

Зазначимо, що пані Наталя створила довірливу та психологічно безпечну атмосферу взаємодії в групі, за що їй висловили щиру вдячність всі пристуні, адже робота виявилася глибокою та особистісно значущою для кожного.

Також організатори подякували студентці другого курсу спеціальності «Психології» Юлії Іщенко, яка займалася підготовкою та організацією простору для проведення тренінгу «Я та мій соціальний атом». А також – усім учасникам, які завітали до Центру психологічного здоров’я та психосоціального супроводу.

 

Факультет соціальної педагогіки та психології

 


 

Схожі новини