Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП пройшла відкрита лекція «Лялькотерапія в роботі психолога»

На факультеті СПП пройшла відкрита лекція «Лялькотерапія в роботі психолога»

07.12.2017 10:10 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології виробнича практика лялькотерапія майстер-класс арт-терапія

На факультеті соціальної педагогіки та психології в рамках виробничої практики відбулася відкрита лекція-майстер клас на тему «Лялькотерапія в роботі психолога», яку провела магістр психології  першого року навчання, лялькотерапевт Ольга Корнієнко. Захід відвідали студенти першого та третього курсу факультету, спеціальності психологія.

На початку лекції були розкриті теоретичні основи лялькотерапії як напряму арт-терапії, що використовує основним прийомом психокорекційного впливу ляльку як проміжний об’єкт взаємодії клієнта та психолога. За словами лектора, лялькотерапія допомагає вирішити такі завдання: допомагає ліквідувати болючі переживання; зміцнити психічне здоров’я, покращити соціальну адаптацію, розвинути самосвідомість, вирішувати конфлікти в умовах колективної творчої діяльності.

Створення ляльки є динамічним і видимим процесом рефлексії як над схемою та образом тіла, так і над власним розумінням світу. Під час майстер-класу студенти мали можливість самостійно виготовити текстильну терапевтичну ляльку «Благополучниця». Це текстильна лялька, яка оберігає родину, сприяє процвітанню та збільшенню добробуту. Майстер-клас проводився як з навчальною метою, так і з метою актуалізації творчого потенціалу студентів.

У результаті роботи студенти розширили свої знання про напрями арт-терапії в роботі психолога, а також на практичному досвіді засвоїли метод лялькотерепаїї та шляхом створення власної ляльки змогли переконатися в його ефективності. Студенти були вдячні за проведення майстер-класу і висловили побажання продовжити проведення таких занять у майбутньому.