Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізькі старшокласники опановують «Фінансову грамотність» із викладачами економічного факультету

07.12.2017 16:48 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет профорієнтаційна діяльність фінансова грамотність

Упродовж листопада-грудня відповідно до заявки Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради науково-педагогічні працівники економічного факультету ЗНУ відвідують заклади загальної середньої освіти з лекціями навчального курсу «Фінансова грамотність».

Такі заняття зі старшокласниками Запорізької гімназії № 71 провів також доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Андрій Линенко. Зокрема, 24 листопада лекції були проведені для учнів 11 класів, а 6 грудня фінансову грамотність опановували гімназисти 10 класів.

Оскільки всі питання фінансової грамотності охопити під час одного заняття неможливо, акцент було зроблено на ключових економічних категоріях, які обговорювалися зі школярами як з позиції теорії, так і в аспекті практичних проблем управління фінансами на макро- та мікроекономічному рівнях.

Наступний інформаційний блок, опрацьований з учнями, містив відомості про сучасні можливості для так званого фінансового лікнепу. Так, йшлося про альтернативні варіанти отримання фахових економічних знань і певних практичних навичок шляхом навчання на економічному факультеті ЗНУ, отримання консультаційної допомоги від бізнес-інкубатора «БІ-ЗАПОРІЖЖЯ» та участі в наукових заходах школи «Зелена економіка», що функціонують на економічному факультеті.

Крім того, обговорювалися можливості використання навчально-методичних матеріалів із офіційних сайтів Національного банку України й Університету банківської справи, що підготовлені для реалізації Всеукраїнського проекту з підвищення рівня фінансової грамотності населення, та участі в «Днях фінансової обізнаності» від НБУ. Зацікавлення викликала інформація про освітню програму «ЮніорБанк», започатковану ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», у межах якої працює бізнес-школа, проводяться екскурсії до відділень банку, а також є можливість безкоштовного проходження бізнес-квестів. Лектор також повідомив, що фінансові знання можна отримати на сайті українського громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus».

Ще один інформаційний блок занять охоплював рекомендації від НБУ щодо заходів безпеки при використанні банківських продуктів, адже сьогодні в Україні принаймні два державні банки пропонують платіжні картки, власниками яких можуть бути підлітки. Тому старшокласники, щоб не стати жертвою фінансових шахраїв, мають обов’язково знати основні правила безпечного використання банківських послуг. Під час розгляду заходів фінансової безпеки громадян були продемонстровані відеоролики за означеною темою, підготовлені Українською міжбанківською асоціацією членів платіжних систем «ЄМА». Відео викликало жваве обговорення серед учнів, які дійшли висновку, що запорукою фінансової безпеки є відповідна грамотність і пильність.

Лекції, крім показу відео, супроводжувалися презентацією, що забезпечувало наочність і більш якісне сприйняття навчальних матеріалів.

На завершення занять учні мали можливість перевірити рівень своєї фінансової грамотності за допомогою тестування, результати якого показали добру обізнаність гімназистів.

Андрій Линенко висловив щиру подяку директору Запорізької гімназії № 71 Людмилі Терновській і координатору від навчального закладу Інні Черновій за сприяння та допомогу в проведенні лекцій з курсу «Фінансова грамотність», а старшокласникам – за проявлений інтерес і цікаві запитання, поставлені під час занять. Представники економічного факультету відзначили, що радо вітатимуть їх на своїх наукових заходах, та звісно, запрошують гімназистів до більш глибокого вивчення проблем і перспектив розвитку економіки вже в якості студентів.

Економічний факультет