Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася презентація III грудневих наукових читань студентів ЕПК

У ЗНУ відбулася презентація III грудневих наукових читань студентів ЕПК

11.12.2017 10:34 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ЕПК наука грудневі читання проектна діяльність

Днями в актовій залі університету відбулася презентація ІІІ грудневих наукових читань студентів коледжу з теми «Дорожня карта інтеграції України до європейського дослідницького простору». Захід спрямований на популяризацію наукової діяльності як в межах коледжу, так і поза його стінами, а також на активне залучення студентів до участі у науково-практичній конференції «Молода наука-2018». На читання були запрошені почесні гості: проректор з наукової роботи міжнародних зв’язків Запорізького національного університету Геннадій Васильчук, директор Економіко-правничого коледжу Олена Грибанова, діючий голова науково-студентського товариства ЕПК ЗНУ, студент IV курсу спеціальності правознавство Костянтин Федосєєв та його наступник, студент ІІ курсу спеціальності інженерія програмного забезпечення Микита Кравець. У ролі ведучої виступила завідувач гуманітарним відділенням Олександра Данілкіна.

Зі вступним словом до присутніх звернувся Костянтин Федосєєв, який навів вагомі аргументи та окреслив ті перспективи, що мають підштовхнути студентів до участі у науковій діяльності. Свої слова голова науково-студентського товариства підкріпив статистикою 2017 року, яка свідчить про значне підвищення якості студентських робіт та їх конкурентноспроможності. Поради щодо вибору теми наукової роботи і секції виявилися не менш корисними. Надалі слово було надане проректору Геннадію Васильчуку, який наголосив, що Економіко-правничий коледж посідає гідне місце в системі навчальних закладів України та зазначив, що він, як структурний підрозділ ЗНУ, функціонує на трьох постулатах: наука, виховання та освіта. Тому підліток за допомогою активної участі у всіх галузях діяльності коледжу може сформуватися як гідна для українського суспільства особистість.

Першим доповідачем на заході став студент IV курсу спеціальності розробка програмного забезпечення Марко Завгородній. Він виступив з висвітленням власного дослідження за темою «Розвиток інформатизації в Україні». Цього року хлопець визнаний кращим в номінації «Cтудент-програміст» в конкурсі «Найкращий студент України-2017». Далі з вітальною промовою виступила Олена Грибанова - директор коледжу, яка провела для студентів порівняльний аналіз між початковими етапами становлення Молодої науки та досягненнями, що існують вже зараз. Також на прикладі було перераховано численні позитивні результати студентів коледжу у науковій, творчій та спортивній діяльності, тому директор побажала продовження успішних звершень та наснаги при їх реалізації.

Звіт із результатів проектної діяльності коледжу за 2016-2017 роки, представила проектний менеджер, аспірантка Запорізького національного університету Тетяна Бондаренко. Вона зазначила, що студенти коледжу брали участь у таких міських конкурсах молодіжних проектів як: «Епіцентр студентських ініціатив» (18 робіт), «Запорізький вектор студентських ініціатив» (33 проекти) та «Дубовка – перезавантаження» (16 робіт). За вдалі проекти студенти отримали грошову винагороду. А нещодавно студенти ІІ курсу взяли участь у Всеукраїнському конкурсі мультимедійних проектів «Врятувати від забуття». Кращі з відеороликів було представлено і глядачам заходу.

Свою доповідь представила студентка ІІІ курсу спеціальності соціальна робота Анастасія Большакова з темою «Волонтерство як фактор національної ідентичності». Дівчина отримала особисту подяку на урочистому нагородженні волонтерів Запорізького регіону та книгу волонтера. Наостанок, з темою «Природні перлини Хортиці», виступила студентка IV курсу спеціальності туристичне обслуговування - Конотоп Анна, яка висвітлила у своїй праці гордість України – козацьку батьківщину та все чим вона обдарована.

Після закінчення пленарного засідання, студенти І та ІІ курсу, згідно обраного ними напряму, відправились до аудиторій, де отримали неоціненні знання від студентів старшокурсників відповідно до особистих вподобань та розподілу за секціями.

Аліна Тарханова,

Луїза Горбань