Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці Аньхойського педагогічного університету (КНР) обговорили з керівництвом області та ЗНУ шляхи співробітництва в галузі освіти та культури

Науковці Аньхойського педагогічного університету (КНР) обговорили з керівництвом області та ЗНУ шляхи співробітництва в галузі освіти та культури

Науковці Аньхойського педагогічного університету (КНР) обговорили з керівництвом області та ЗНУ шляхи співробітництва в галузі освіти та культури
11.12.2017 14:24 Все Головні новини Школа Конфуція делегація Аньхойського педагогічного університету

Одиннадцятого грудня в Запоріжжі відбулась зустріч керівництва  Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізького національного університету із науковцями делегації Аньхойського педагогічного університету (КНР).

Ця зустріч була проведена в рамках робочого візиту  делегації Аньхойського педагогічного університету (КНР) до ЗНУ з метою проведення переговорів щодо подальшого співробітництва з університетом та для спілкування зі слухачами Школи Конфуція, що діє на базі ЗНУ, а також в рамках двосторонньої угоди між ЗНУ та  Аньхойським педагогічним університетом.

Під час зустрічі члени делегації, серед яких: представник керівництва вишу Гу Дяшан,  заступник декана факультету міжнародної освіти У Шихонг, декан коледжу міжнародної освіти Цзинь Сун,  декан коледжу територіальних ресурсів Су Цзинь,  директор офісу планування Ван Ган,  заступниця директора офісу планування Ду Цзунь, заступник головного представника інвестиційної компанії  «Тянь Цзяо» Го Сяотін обговорили із заступником голови ЗОДА Едуардом Гугніним, ректором ЗНУ Миколою Фроловим, проректором з науково-педагогічної роботи Володимиром Волковим та проректором з адміністративно-господарської роботи Сергієм Кушніром стратегії розвитку Школи Конфуція, що діє на базі ЗНУ, а також практичні кроки на шляху реорганізації Школи Конфуція в Інститут Конфуція в Запоріжжі, перспективи подальшої співпраці між запорізьким і китайським університетами та створення культурно-дослідницького центру «Дніпро-Янцзи», на базі якого планується вивчати регіональні особливості народів і цивілізацій в історичному аспекті їх формування.

Представники китайської делегації наголосили, що основними цілями їх візиту  є пошук нових можливостей співпраці між нашими вишами та країнами в освітній та культурній галузі. Зокрема, вони переконані, що створення Інституту Конфуція буде реалізовано спільними зусиллями, а подальша співпраця  між університетами вийде на новий рівень, адже серед місцевих жителів спостерігається жвавий інтерес та прагнення до вивчення китайської мови та культури. Зі свого боку представники Аньхойського педагогічного університету запевнили, що будуть надавати всіляку підтримку в цьому напрямку.

Заступник голови ЗОДА Едуард Гугнін відзначив, що Запорізька область завжди зацікавлена  у розвитку міжнародного партнерства з провідними країнами світу в різних галузях, зокрема, і в галузі освітніх програмах обміну. «Наразі система освіти України стрімко розвивається, нещодавно прийнято базовий Закон «Про освіту», наші пріоритети – подальший розвиток  галузі згідно зі світовими стандартами. Ініціативу ЗНУ в  плані розвитку та популяризації китайської мови серед учнівської молоді обласна влада підтримує, бо бачимо, що це потрібно в сучасній системі освіти, - наголосив він. Також заступник голови ЗОДА висловив сподівання на подальший розвиток плідного співробітництва в різних галузях, і в цьому сенсі розуміння культури країни-партнера є дуже важливим.

На думку ректора ЗНУ Миколи Фролова, розвиток та зміцнення багатовекторних міжнародних зв’язків, підвищення академічної мобільності викладачів і студентів, використання досвіду іноземних провідних вищих навчальних і наукових закладів на сьогодні є пріоритетами для Запорізького національного університету. І в цьому сенсі виш тісно співпрацює з місцевою владою на різних рівнях у питаннях розвитку освіти, адже якісна підготовка молоді може забезпечити для вищої освіти гарно підготовлених студентів, а згодом і фахівців. Також він відзначив, що представники влади  працюють над розвитком  інклюзивного напрямку освіти на новій основі.

За словами ректора ЗНУ Миколи Фролова, це – лише початок плідного співробітництва між запорізьким та китайським університетами. Надалі планується організувати обмін студентами і викладачами між університетами та організувати літній табір для дітей і студентів, які будуть навчатись в Школі Конфуція на базі ЗНУ. Він також зазначив, що діяльність класів Інституту Конфуція спрямована на зміцнення українсько-китайського співробітництва, перш за все, у галузі освіти. Вони мають сприяти розвитку вивчення китайської мови, культури, традицій та взаємопорозумінню між двома народами.

На сьогодні триває формування нових груп слухачів Школи Конфуція. Планується залучення більшої кількості слухачів та викладачів китайської мови, адже збільшується кількість бажаючих вивчати китайську мову. Також планується відкривати  в рамках позашкільної роботи безкоштовні  гуртки для дітей із вивчення китайської мови. Варто відзначити, що термін вивчення китайської мови на базі цих класів, – три роки, а опанування навчальної програми в 720 годин дозволяє отримати сертифікат викладача китайської мови, як іноземної. Для підтвердження щорічних результатів передбачається складання кваліфікаційних екзаменів на ступінь знання на рівні HSK, який підтверджуватиметься фахівцями штаб-квартири Інституту Конфуція. На думку проректора Володимира Волкова,  залучення до навчання в Інституті Конфуція шкільної молоді та студентства як найбільш динамічної та прогресивної частини суспільства є дуже важливим для популяризації китайської мови та культури в Україні, подальшого поглиблення співпраці між двома державами і народами. Також освітяни вишу після підбиття підсумків діяльності класів Школи Конфуція при ЗНУ планують спільно з китайською стороною відкрити на базі університету Інститут Конфуція, культурно-дослідницький центр «Дніпро-Янцзи», а на базі факультету іноземної філології  відкрити нову спеціальність «Китайська мова» із залученням китайських викладачів.

 

Олена Переверзєва


Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1846009212095130