Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті ФСУ студентів навчали, як написати «диплом мрії»

На факультеті ФСУ студентів навчали, як написати «диплом мрії»

12.12.2017 09:21 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління наукова діяльність молода наука тренінг

Перед студентами 4 курсу на сьогодні стоїть важливе завдання: вчасно та якісно написати дипломну бакалаврську роботу, яка стане своєрідним підсумком їхнього чотирирічного навчання у виші та дозволить членам комісії під час захисту робіт оцінити не лише знання випускників бакалаврату, але й їхню наукову компетентність. Студенти факультету соціології та управління вирішили допомогти дослідникам у цьому важливому завданні. Сьомого грудня на базі ФСУ провели тренінг «Диплом мрії».

Ініціатором й організатором заходу стала голова наукового сектору студради факультету Анастасія Міщенко. Тренером виступив декан факультету соціології та управління, професор Максим Лепський.

Про актуальність запропонованої увазі випускників бакалаврату теми свідчить той факт, що на захід, крім власне студентів ФСУ, завітали представники історичного факультету і факультету соціальної педагогіки та психології.

Учасники заходу поставили перед собою завдання: не просто написати потрібну для отримання диплома наукову розвідку, а провести справжнє наукове дослідження. Таке, яке може стати «квитком» не лише для вступу до магістратури, але й для успішного початку кар’єри після завершення навчання у виші. У цьому прагненні їх цілком підтримав тренер заходу – професор Максим Лепський. Він наголосив, що інтерес до обраної для дослідження теми та її актуальність – це запорука того, що дипломна робота буде справді якісною.

Також Максим Анатолійович детально розглянув умови, яким має відповідати сучасна наукова робота. Він на конкретних прикладах, розглядаючи теми бакалаврських робіт присутніх на заході, показав, як визначати об’єкт і предмет диплома, як визначати метод дослідження, як встановлювати реальні й водночас вичерпні завдання та як крокувати до мети дослідження.

Крім того, він зупинився на оптимальній структурі дипломної роботи, наукових методах, які є найбільш продуктивними для різних галузей науки. Йшлося про те, як структурувати отримані з різних джерел знання, про що має йтися у вступі та теоретичній частині диплома та як правильно формувати висновки роботи.

Під час розмови між тренером й учасниками заходу сплила тема «Фабрики думок». Максим Анатолійович розповів про ці структури, які акумулюють науковий потенціал вчених певного регіону та сприяють розвитку наукової думки. Зокрема, він відзначив, що у світі на сьогодні існує близько 1800 таких фабрик (із них – більше 1000 на території США, де вони й були започатковані у 70-х рр.. минулого сторіччя) На сьогодні в Україні формально існує 41 «Фабрика думки», із них активно функціонує 7. Зокрема, на сьогодні така структура активно розвивається в Запоріжжі.

Максим Лепський зазначив, що дуже прагне, аби ЗНУ сформував власну «Фабрику думки» та зазначив, що велику надію при реалізації цього проекту покладає на студентську молодь вишу.

Максим Анатолійович висловив сподівання, що тренінг виявився корисним для всіх його учасників. Він відзначив, що схвалює прагнення молоді із відповідальністю поставитись до написання диплома як підсумкової наукової розвідки, як має засвідчити рівень їх знань і компетентностей, здобути під час навчання в бакалавраті.

Своєю чергою, студенти ЗНУ подякували тренеру за цікаве й корисне для всіх його учасників заняття.

Таміла Тарасенко

Фото Анастасії Міщенко