Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці біологічного факультету приєдналися до обговорення актуальних питань природничих і медичних наук

13.12.2017 14:45 Все Головні новини Факультети Біологічний Біологічний факультет наукова діяльність конференція

Нещодавно на базі Запорізького державного медичного університету уже вшосте відбулася щорічна міждисциплінарна науково-практична конференція «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук». Запорізький національний університет –рівноправний партнер цієї важливої для запорізького наукового життя події. Так, минулого року ця конференція проходила на базі нашого вишу. Цьогоріч у заході взяли участь студенти, аспіранти, докторанти та молоді учені двох вишів. Зокрема, від молодих науковців ЗНУ надійшли 80 доповідей, присвячених актуальним науковим питанням сьогодення.

До головних напрямків роботи конференції можна віднести такі: експериментальна та клінічна терапія, педіатрія та хірургія, нормальна та  патологічна морфологія та фізіологія людини і тварин; мікробіологія, вірусологія, імунологія та лабораторна діагностика; біологічна, медична хімія, органічна, біоорганічна хімія та високомолекулярні сполуки, неорганічна, аналітична хімія, фармакологія, пошук біологічно активних речовин; генетика та селекція рослин, ландшафтний дизайн та декоративне рослинництво , прикладна ботаніка та фізіологія рослин, фармакогнозія; природокористування та охорона навколишнього середовища, мисливствознавство та іхтіологія,  а також – екологія.

Під час пленарного засідання учасників привітали проректори з наукової роботи: професор Геннадій Васильчук із ЗНУ і професор Валерій Туманський із ЗДМУ. Вони наголосили на актуальності співпраці вчених запорізьких вишів і важливості для розвитку природничих дисциплін такого наукового співробітництва.

Декан біологічного факультету ЗНУ, професор Людмила Омельянчик, своєю чергою, привітала учасників заходу й побажала їм плідної роботи. Вона висловила сподівання, що завдяки спільній участі в конференції молоді науковці знайдуть нових друзів й однодумців, що дозволить їм у майбутньому реалізувати спільні проекти. До щирих привітань приєднався і голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених ЗДМУ, доцент Сергій Павлов.

На пленарному засіданні були представлені 5 доповідей студентів та аспірантів обох ВНЗ, присвячених актуальним проблемам та перспективам розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук. Виступи молодих науковців викликали зацікавлення у присутніх на заході. Учасники конференції відзначили перспективність обраних для дослідження тем та вагомість проробленої доповідачами роботи. Під час активного обговорення доповідей присутні на заході зійшлися на думці про можливість спільних наукових розробок, за участю представників обох вишів, у найближчому майбутньому.

Після завершення пленарного засідання учасники конференції продовжили роботу у трьох об’єднаних секціях: «Експериментальна та клінічна терапія, педіатрія та хірургія, нормальна та патологічна морфологія та фізіологія людини і тварин», «Біологічна, медична хімія, органічна, біоорганічна хімія та високомолекулярні сполуки, неорганічна, аналітична хімія, фармакологія, пошук біологічно активних речовин» і «Генетика та селекція рослин, ландшафтний дизайн та декоративне рослинництво, прикладна ботаніка та фізіологія рослин, фармакогнозія».

Варто відзначити, що під час насиченої роботи конференції під час секційних засідань заслухали 106 доповідей. Студенти біологічного факультету ЗНУ активно долучилися до роботи усіх секцій. Вони не лише презентували свої наукові розвідки та надали вичерпні відповіді на питання керівників секційних засідань та інших учасників, але й взяли участь в обговоренні інших тем молодих науковців ЗДМУ.

Ще одним важливим наслідком участі студентів ЗНУ в регіональній конференції стало те, що вони прослухали доповіді англійською мовою, які виголосили іноземні студенти ЗДМУ. Самі студенти та їхні наукові керівники відзначили важливість здобуття досвіду спілкування на наукові теми іноземною мовою. Адже на сьогодні одним із важливих напрямків розвитку факультету є удосконалення рівня мовної компетентності студентської молоді. Такий підхід, на думку керівництва факультету, має в майбутньому підвищувати рівень академічної мобільності молодих науковців ЗНУ.

Біологічний факультет