Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Продовжується модернізація навчальної та господарської бази вишу

Продовжується модернізація навчальної та господарської бази вишу

15.12.2017 16:09 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина Ремонти навчальний корпус гуртожиток

Відтоді, як ЗНУ взяв курс на європейські стандарти у системі вищої освіти, розпочалася інтенсивна робота із модернізації всіх галузей діяльності вишу. Зокрема, на сьогодні багато уваги приділяють розвитку матеріально-технічної бази вишу. В університеті упродовж усього навчального року тривають ремонтні роботи, здійснюється модернізація та реконструкція аудиторного фонду, відбувається його обладнання новітніми навчальними технологічними засобами.

Зараз на території багатьох корпусів та студмістечка відбуваються ремонти, які провадяться силами представників адміністративно-господарської частини та працівників підрядної організації. Про роботи, які щойно завершилися або тривають, розповідає головний інженер АГЧ Валентин Моцак.

У головному навчальному корпусі вже відремонтовані та підготовлені для експлуатації дві аудиторії – № 37 і 48. Тут провели весь комплекс ремонтних робіт, який передбачає відновлення стін та підлоги, наклеювання шпалер, покриття лінолеумом, заміну вікон та дверей – новими енергоефективними, встановлення нових радіаторів опалення, пластикового трубопроводу, навісної стелі Армстронг зі світлодіодними лампами тощо.

У приміщенні № 37 зроблена також розводка мережі – під комп’ютери, надалі передбачається встановити мультимедійне обладнання. Тут будуть проходити різноманітні освіті і навчальні заходи – захисти наукових робіт, конференції, семінари тощо. Друга, невеличка кімната, яку займає відділ діловодства, архіву та режимної роботи, також незабаром буде здана в експлуатацію вже оновленою і комфортною, тут продовжать працювати фахівці.

У навчальному корпусі біологічного факультету (навчальний корпус № 3) також завершився останнім часом ремонт лабораторій на 2 поверсі – №№ 302, 313. У них провели весь комплекс ремонтних робіт. Окрім іншого, тут замінили труби системи розводки води, зливів, що відходять від столів, встановлено нову сантехніку. В аудиторії № 313 відновлена робота спеціальної витяжної системи. Це приміщення також розділене перегородкою на дві частини – лаборантську кімнату та навчальну. Тут вже проходять заняття студентів: після ремонту та модернізації вона виглядає зручною для користування біологів, здійснення лабораторних досліджень.

Незабаром, уже після новорічних свят, розпочнеться ремонт великої аудиторії № 214. Господарники планують її перетворити на грандіозний навчально-науковий об’єкт, який матиме вигляд амфітеатру – на 10 сходинок. Після обладнання новітньою апаратурою та меблями, тут також зможуть проводити як лекційні, так і різноманітні наукові заходи.

Поряд із навчальним корпусом № 3 – із боку господарського дворика – ремонтники встановили нову систему водовідведення, яка не допускатиме підтоплення будівлі. А навесні тут планують розбити клумби та обладнати невеличку зону відпочинку для співробітників корпусу та гаража.

Нещодавно завершився комплексний ремонт і в кімнаті № 302 (навчальний корпус № 4), що належить факультету фізичного виховання. А у корпусі № 6 цієї осені був здійснений широкомасштабний ремонт усіх приміщень (включно із заміною вікон та дверей) і коридору на третьому поверсі. Після новорічних свят такий комплексний захід розпочнеться й на четвертому поверсі будівлі. Його здійснюють працівники підрядної організації.

Два приміщення – № 202в і № 325 у навчальному корпусі № 5 – зараз перебувають у стані ремонту. Тут також відбувається увесь комплекс ремонтних робіт. Однак, якщо перша кімната вже майже завершена (до кінця року планують поциклювати підлогу та вкрити лаком паркет), то в іншій ремонтні роботи щойно розпочалися.

Низка ремонтних заходів триває і в студентських гуртожитках ЗНУ. Нещодавно в гуртожитку № 4 здійснили реконструкцію труб усіх стояків, встановили новий насос для холодної води. На різних поверхах розміщено 10 нових електроплит. У гуртожитку № 3 зробили поки лише один із стояків: тут замінена сантехніка на блоках та на кухнях (мийки, трубопроводи, система каналізації). Ремонтні роботи триватимуть й надалі.

Окрім іншого, у студмістечку відбулася робота з упорядкування територій до зимового періоду: обрізка та підготовка дерев і кущів, клумб, утеплення рослин тощо.

Керівництво господарської частини та гуртожитків звертається до студентів із проханням дбайливо ставитися до нового обладнання, плит та відремонтованих приміщень. Адже всі проведені роботи спрямовані, передусім, на створення комфортних умов для проживання та навчання представників університетської спільноти.

Фотогалерея:

Олена Хлистун