Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Профорієнтаційна робота на філологічному факультеті триває

Профорієнтаційна робота на філологічному факультеті триває

18.12.2017 14:00 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет профорієнтаційна робота співпраці зі школами

Доцент кафедри української літератури філологічного факультету Запорізького національного університету Ірина Бакаленко зустрілася зі старшокласниками Запорізької загальноосвітньої школи № 88.

Ірина Бакаленко презентувала школярам основні етапи проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 та особливості цьогорічного вступу до вищих навчальних закладів. Майбутніх вступників цікавили різноманітні питання: терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році; особливості визначення «порогового» балу; «пороговий» бал предметів ЗНО-2018; характеристика сертифікаційних робіт із предметів тестування; предмети ЗНО, необхідні для вступу до вищих навчальних закладів; розрахунок конкурсного балу вступника; пріоритетність при вступі. На заході йшлося і про мобільний додаток «Моє ЗНО», запропонований Українським центром оцінювання якості освіти. Відтепер, він дасть можливість абітурієнтам завжди бути в курсі подій.

Питання підготовки до написання тесту з української мови та літератури були в центрі особливої уваги школярів, адже саме цей тест є обов’язковим при вступі на будь-який напрям підготовки та в будь-який навчальний заклад. Тому інформація про особливості тестових завдань, типові помилки та форми підготовки до написання тестів та власного висловлення зацікавила майбутніх абітурієнтів.

Ірина Бакаленко ознайомила молодь із особливостями й перевагами навчання за освітніми програмами філологічного факультету, акцентуючи увагу на важливості замислитися над питаннями: яку професію обрати, можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання.

Інформативний матеріал, представлений у презентації, викликав жвавий інтерес серед учнів, які долучилися до активного діалогу, ставили запитання, які турбують їх на сьогодні як майбутніх абітурієнтів. На свої питання учні отримали змістовні відповіді.

Своїми враженнями поділилась учениця 11 класу Дар’я Близнюк: «Сьогоднішня зустріч надала нам багато корисної та важливої інформації про «шлях абітурієнта» до омріяного майбутнього вищого навчального закладу: від складання зовнішнього незалежного оцінювання до безпосереднього початку вступної кампанії та подання документів до вишів. Особливо корисною була інформація про особливості, характеристики та критерії оцінювання сертифікаційних робіт із предметів ЗНО, адже їх результати є складниками як майбутнього атестату про середню освіту, так і конкурсного балу вступника».

А Віктора Фоменка зацікавила інформація про заходи, що допоможуть краще підготуватися до майбутнього зовнішнього незалежного оцінювання: пробне ЗНО від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти та пробні тренінги від Запорізького національного університету.

Філологічний факультет