Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Центр гендерної освіти ЗНУ робить свій внесок у створення середовища гендерних знань в освітньому процесі

Днями в Запорізькому національному університеті та в Криворізькому державному педагогічному університеті провели міждисциплінарний науково-методологічний семінар «Гендерні дослідження: від теорії до практики». Метою його проведення було визначення “місця” гендерних досліджень у сучасному науковому, зокрема педагогічному дискурсі. А також надання консультативної допомоги науковцям, викладачам, студентам і магістрантам вищих навчальних закладів у реалізації їхніх дослідницьких завдань, пов’язаних із гендерною проблематикою; популяризація гендерних досліджень у науковому співтоваристві.

Серед напрямків роботу семінару були такі, як: нормативно-правове регулювання гендерних питань в культурно-освітньому просторі; теоретичні засади гендерних досліджень; практичні аспекти впровадження результатів наукових досліджень; перспективи науково-практичного розвитку гендерного напряму в науковому дискурсі.

Організаторами семінару стали Криворізький державний педагогічний університет, Центр гендерної освіти КДПУ, кафедра педагогіки КДПУ. Запорізький національний університет, а саме: Центр гендерної освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ стали спів організаторами семінару.

На факультеті соціальної педагогіки і психології семінар почав роботу 14 грудня 2017 року. Основні ідеї, які були запропоновані для обговорення доцентом кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, керівницею Центру гендерної освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ Тетяною Головановою: гендерна рівність є найважливішим принципом і частиною державної політики провідних демократичних держав.

Також вона зазначила. що серйозним ризиком залишаються традиційні патріархальні стереотипи. Крім того, Тетяна Голованова наголосила, що основним чинником формування гендерних компетентностей виступає міждисциплінарний гендерний підхід і наявність гендерних курсів в спеціалізаціях освітніх програм.

У цьому семінарі 14 грудня 2017 року взяла участь доцент історичного факультету Ірина Савченко. В її доповіді йшлося про основні етапів формування тендерних досліджень в історії, при цьому закцентовано увагу на умовах виникнення «жіночої історії» та особливостях трансформації даного напрямку у гендерні дослідження. У семінарі взяли участь доцент кафедри соціальної педагогіки Олена Лещенко та студенти факультету соціальної педагогіки і психології.

15 грудня відбувся семінар на території Криворізького державного педагогічного університету. Завідувач кафедри педагогіки КДПУ, голова організаційного комітету, професор Тетяна Дороніна, відкриваючи семінар, наголосила, що до участі у заході долучилися представники та представниці двадцяти трьох ВНЗ України. У заході також взяли участь представники освітянської спільноти Криворізького регіону.

Тези виступів учасників семінару буде оприлюднені в черговому – шостому – випуску наукового журналу «Гендерна парадигма освітнього простору». Оргкомітету семінару доручили узагальнити його висновки та оформити їх у вигляді звернення (пропозиції) до робочої групи №6 Гендерна просвіта в рамках Громадської ради з гендерних питань при МФО «Рівні можливості» у Верховній Раді України.

Як зазначила Тетяна Голованова, розповідаючи про свою участь у заході, «я вдруге взяла участь у семінарі Криворізького державного педагогічного університету, отримала купу позитивних емоцій, спробувала створити фото-звіт. Дуже добре, що кожна учасниця може обрати тему, яка її цікавить. Дякую всім, хто створив позитивний настрій».

Центр гендерної освіти факультету СПП