Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-філологи влаштували благодійну акцію до дня Святого Миколая

Студенти-філологи влаштували благодійну акцію до дня Святого Миколая

26.12.2017 10:05 Все Головні новини Філологічний факультет благодійна акція волонтерство

До Дня Святого Миколая студенти філологічного факультету Запорізького національного університету вже традиційно провели благодійну акцію «Подаруй дитині свято – стань помічником Святого Миколая» та завітали до дитячого будинку «Сонечко».

Напередодні свята студенти провели різноманітні заходи з метою збору коштів: театралізований вертеп, фото-аукціон, буккросинг. Всі охочі мали змогу сфотографуватись із казковими героями, обмінятися книжками та взяти участь у вертепі, віддавши за це кілька гривень. Учасники театрального вертепу – веселі та колоритні – завітали в гості й до ректора університету, який теж поповнив «скарбничку» для подарунків Святого Миколая.

Спільними зусиллями, зібравши необхідну суму грошей для купівлі подарунків та іграшок, 21 грудня викладачі та студенти привітали малечу з будинку дитини «Сонечко» зі святом веселою розважальною програмою, солодощами та подарунками. Маленькі глядачі із захопленням зустрічали виступи студентів-волонтерів, які перевтілилися в казкових героїв та звірів. Студенти-магістри підготували новорічну виставу за мотивами відомої казки «Про ріпку», але замість ріпки дідусь виростив ялинку, яку вирішили не рубати, а прикрасити в лісі. Усі учасники казкової вистави: Павло Халаші (Дід Мороз), Марина Деменковець (Бабця), Тамара Поплавська (Онучка), Анастасія Дьякуненко (собачка Жучка), Катерина Щербак (Кішка), Катерина Глова (Мишка) – майстерно виконали свої ролі. Вистава викликала зацікавлення та захоплення у малечі. Прекрасна Фея (Ірина Ланіна) та її помічник Зайчик (Євгенія Пашетнєва) показали діткам дорогу у чарівний світ пригод та ігор.

Волонтери факультету були щасливі віддати часточку своєї душі вихованцям будинку маляти, кожен ледве стримував сльози, дивлячись у маленькі світлі очі діточок, що із зацікавленням спостерігали за кожним рухом гостей. Хороводи навколо ялинки, веселі та цікаві конкурси об’єднали студентів та дітлахів. Діти із задоволенням взяли участь у святкових номерах, із радістю читали вірші своїм гостям.

Наприкінці свята всі дітки отримали невеличкі подарунки – солодощі та фрукти. Дидактичні ігри, дошки для малювання з абеткою, веселий паровозик, музична карусель для малюків, іграшковий «магазин» та набір для дитячого лікаря, дитячий музичний розвивальний столик викликали радісні посмішки на обличчях вихованців дитячого будинку.

Настасія Ісачук та Анастасія Бєрковська поділились своїми враженнями: «День Святого Миколая – це казкове свято. Тому ми вирішили подарувати казку діткам, які найбільше в світі мріють про диво. Це були неймовірні враження, які не передати словами. Оченята цих маленьких янголів неможливо забути, побачивши навіть раз. Це дітлахи, серця яких, не зважаючи на відсутність родини, наповнені любов’ю, ніжністю, щирістю, які вони дарують тим, хто завітає до них».

Не менш хвилюючими були враження і Єлизавети Кучеренко: «На мою думку, зустрічі з дітьми нагадують кожному з нас, що треба думати не тільки про себе, але й вміти піклуватися про інших. Діти були вдячними глядачами, грали з нами в ігри, щиро раділи Діду Морозу та подарункам. Для нас це була чергова нагода повернутися у новорічну дитячу казку та нагадати собі про те, що є ті, хто дійсно потребують нашої уваги та допомоги».

Ірина Ланіна зауважила: «Зустріч із дітьми завжди дає можливість відчути, що ти зробив важливу справу: віддавши часточку своєї уваги, зробив життя цих крихіток трошки щасливішим. А радісні очі, що зустрічають тебе кожного разу, роблять і тебе щасливим».

Доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко, розповідаючи про благодійну акцію, відзначила: «Проведення таких акцій дуже символічне саме цього свята, адже студенти – майбутні вчителі-словесники – і справді відчули себе «помічниками» Святого Миколая. Дякую студентам, викладачам, всім, хто підтримав нас, за увагу і доброту, велике бажання допомогти, людяність та душевну щедрість! Добрі справи не залишаються непоміченими!».

Філологічний факультет