Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ в 2017 році студентам виплатили академічні стипендії на загальну суму 15 млн грн

27.12.2017 10:21 Все Головні новини Університет відділ бухгалтерського обліку фінансової та бюджетної звітності стипендії

Враховуючі новації в законодавстві щодо призначення та виплати академічних та соціальних стипендій у 2017 році студенти Запорізького національного університету отримували їх вчасно та у повному обсязі.  Впродовж 2017 року виплачено 15 млн гривень академічних стипендій та 3,5 млн гривень соціальних стипендій. Питання виплати стипендій завжди знаходиться під особистим контролем керівництва вишу.

Особлива увага приділяється соціальному захисту студентів. Також в університеті, згідно чинного законодавства України, виплачується компенсацій на харчування та інше грошове соціальне забезпечення студентів із числа дітей-сиріт, проводяться виплати одноразової адресної грошової допомоги при працевлаштуванні за спеціальностями педагогічного профілю.

Нагадуємо, що у грудні, у зв’язку з тим, що в країні відбулося підвищення стипендіальних виплат для студентів вищих навчальних закладів, академічні та соціальні стипендії виплачені вже в новому розмірі, збільшені на 18%. Тобто із початку минулого місяця мінімальна стипендія підвищена із 1100 грн. до 1300 грн.

Просимо звернути увагу студентів, що водночас із стипендіальними виплатами за грудень студенти отримали доплату в розмірі 18% від попередньої стипендії як доплату за листопад, при цьому зберігаються підвищені виплати для студентів, які навчаються за окремими спеціальностями, а також тим студентам, котрі демонструють особливі успіхи в навчанні (так звана «підвищена стипендія»).

Що ж до соціальної стипендії, то згідно з нормативно-правовими документами, які регулюють порядок надання виплат цієї категорії на загальнодержавному рівні, із 1 листопада 2017 року студентам університету, Економіко-правничого та Торгового коледжів ЗНУ із числа дітей-сиріт призначено виплати соціальних стипендій у нових розмірах – 2360,00 грн на місяць.

Студентам університету інших пільгових категорій, які мають право на отримання соціальної стипендії, її розмір встановлено на рівні 1180 грн, студентам Економіко-правничого та Торгового коледжів ЗНУ – 890,00 грн.

В грудні в Запорізькому національному університеті академічну стипендію нарахували 847 особам, а це - 1,4 млн. Що ж до соціальних стипендій, то у грудні їх отримають 310 осіб на загальну суму 546,6 тис. грн.

Крім того, підбиваючи підсумки 2017 року щодо стипендіальних виплат студентам ЗНУ, варто відзначити, що в університеті навчаються особи, які отримують стипендії державних і недержавних інституцій за видатні успіхи у навчанні, науковій і громадській діяльності тощо.

Так, на сьогодні стипендію Верховної Ради України отримують два представники вишу: студентка 4 курсу історичного факультету Анастасія Костюк і студент 4 курсу юридичного факультету Климентій Воронов. Стипендію Президента України отримують: студентка 3 курсу факультету журналістики Таїсія Зозуль, студент 3 курсу факультету соціології та управління Едуард Бойко і студентка 3 курсу факультету іноземної філології Милослава Федько.

Студентка 1 курсу магістратури філологічного факультету Наталя Зубець – стипендіатка Запорізької обласної ради, а студентка 3 курсу економічного факультету Аліна Сьомченко – стипендіатка Запорізької обласної державної адміністрації. Крім того, іменними стипендіями від ВАТ «Запоріжсталь» у цьому семестрі відзначили студентку 3 курсу економічного факультету Олександру Слободян, студентку 3 курсу юридичного факультету Вероніку Михайличенко та студентку 4 курсу факультету менеджменту Маргариту Семенову.