Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті провели творчий вечір, приурочений до 120-річчя Миколи Куліша

На філологічному факультеті провели творчий вечір, приурочений до 120-річчя Миколи Куліша

На філологічному факультеті провели творчий вечір, приурочений до 120-річчя Миколи Куліша
27.12.2017 13:57 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет культурно-масова робота творчий вечір нагородження

Цей рік видався багатим на творчі – літературознавчі та культурологічні заходи – для філологічного факультету ЗНУ. Викладачі та студенти не обмежуються лише вивченням біографії та творчості видатних діячів української культури. Представники факультету прагнуть розкрити образи письменників у всій повноті, викликати у студентів не лише захоплення творчістю митців, але й співпереживання їхній долі – і для цього влаштовують творчі вечори, присвячені важливим датам в історії українського літературного процесу.

Наприкінці грудня на філологічному факультеті організували літературно-музичну композицію «Все більше спогадів і менше сподівань: і на чолі утрат сліди глибокі». Захід приурочили до 120-річчя з дня народження видатного драматурга та громадського діяча Миколи Куліша та до 75 роковин розстрілу «соловецького етапу» – однієї із найтрагічніших дат, пов’язаних із Розстріляним Відродженням.

Сценарій заходу підготували завідувач кафедри українознавства, доцент Ольга Стадніченко і доцент кафедри української літератури Оксана Проценко. Організаторами дійства стали Оксана Проценко і студентка 4 курсу Софія Кіцелюк.

Ведучі заходу – студенти Аліна Чичерова й Кирило Ракита – на початку заходу нагадали присутнім вражаючи факти, пов’язані з періодом української культури після революції і програної визвольної війни 1919-21 рр., який отримав назву Розстріляне Відродження. Так, під час творчого вечора йшлося про те, що близько 80% діячів національної культури, зокрема письменників України, знищили в 30-х рр ХХ століття. Населення України було винищене голодом, терором приблизно на 15-20%. Вони навели вражаючі статистичні дані: у 1930 році було 259 українських письменників, а 1938 року їх залишилось тільки 36. Із 223 зниклих письменників 17 – розстріляно, 8 – закінчили життя самогубством, 175 – заарештовано і заслано, 16 – пропали безвісти і лише 7 осіб за цей час померли своєю смертю.

Не оминула трагічна доля й видатного українського драматурга Миколу Куліша. 7 грудня 1934 р. його арештували та засудили до 10 років ув’язнення. «На честь двадцятих роковин Великого Жовтня» 3 листопада 1937 року після повторного суду більшість письменників, зокрема Миколу Куліша й Леся Курбаса, було розстріляно в урочищі Сандармох у Карелії, де з 27 жовтня до 3 листопада 1937 року знищили 1111 жертв. Присутні на заході вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Студенти всіх курсів філологічного факультету, приєднавшись до участі в літературно-музичній композиції, прагли розкрити трагічну долю письменника й усього українського народу. У поетичному колажі, присвяченому долі відомих митців України, взяли участь Олександра Баркова, Анастасія Полесюк, Ольга Іонова, Альона Гнатуша, Анастасія Лящова, Віталіна Дудніченко, Яна Хіміч, Аліна Писаренко та Юлія Петрова.

Велике враження на всіх присутніх у залі справила символічна хореографічна композиція «Боріння сил» у виконанні студентів факультету. Її організатором стала Ольга Іонова, а учасниками – Ілля Менсітов, Вікторія Телятник, Анастасія Менчак, Надія Садилко, Анна Іванова, Тимур Керімов, Олександр Смирнов, Вадим Молоцький та Артур Конкін.

Присутнім нагадали про вагому роль творчості Миколи Куліша для розвитку української літератури, його співпраці з Лесем Курбасом, прем’єри його п’єс на сцені театру «Березіль» та високу оцінку творчості Куліша вітчизняними і закордонними критиками. Крім того, пролунали натхненні поетичні рядки відомих українських письменників, присвячені митцям Розстріляного Відродження, у виконанні Вікторії Шевченко, Євгенії Пшеничко, Марії Ленок. А студентка Дар’я Лук’янчук прочитала авторську поезію, присвячену генію Миколи Куліша.

Щирий сміх у залі викликала постановка уривку з відомої комедії драматурга «Мина Мазайло», у якій взяли участь Софія Кіцелюк, Вадим Молоцький, Вікторія Шевченко та Євгеній Назаренко. Чудовим доповненням до творчого вечора стали вокальні виступи Артура Конкіна, Наталії Заболотньої та Іллі Ісаєва.

Глядачі винагородили усіх учасників композиції гучними оплесками. Декан філологічного факультету Тамара Хом’як, своєю чергою, подякувала авторам сценарію, організаторам творчого вечора та всім, хто взяв у ньому участь. Крім того, Тамара Володимирівна наголосила. що 2017 рік був плідний для філологічного факультету. Зокрема, його студенти зарекомендували себе як активні громадяни, свідомі особистості, справжні патріоти свого краю, які не залишаються осторонь від важливих соціальних і волонтерських акцій. Також студенти по праву можуть пишатися своєю науковою, творчою та громадською діяльністю як на рівні університету, так і на рівні міста.

Декан факультету відзначила Почесними грамотами найактивніших представників усіх спеціальностей і курсів факультету. Вона побажала присутнім на заході викладачам і студентам успішної сесії, гарного відпочинку  на свята та багато на здобутки й перемоги наступного року.

 

Таміла Тарасенко

 


Схожі новини