Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відомий правник Василь Костицький влаштував лекцію з праворозуміння

У ЗНУ відомий правник Василь Костицький влаштував лекцію з праворозуміння

28.12.2017 10:34 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет освітній процес лекція візит

Двадцять сьомого грудня юридичний факультет Запорізького національного університету відвідав відомий вчений-юрист, доктор юридичних наук, професор, академій Національної академії правових наук України, почесний професор Запорізького національного університету Василь Костицький.

На юридичному факультеті з лекцією виступив відомий теоретик права, експерт в галузі правових оцінок суспільної моралі, теорії екологічного, господарського (комерційного, торгівельного) та інших галузей права, народний депутат України I, II, III скликань. д. ю. н., професор, заслужений юрист України, академік Національної академії правових наук України, почесний професор Запорізького національного університету Василь Костицький. На лекції було окреслено достатньо широкий діапазон питань від теолого-соціологічної теорії праворозуміння до втілення її положень на прикладі практичної реалізації норм Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.14 у роботі судів («суддівське правознаходження»), НАЗК та інших органів публічної адміністрації.

Матеріал лекції вмістив у себе низку актуальних питань про джерела права (Бог, держава в особі її «професійних парламенту, уряду і суддів», вчені, юристи та інші «вільні громадяни») та особливості відношення українців до права, його суміщення з нормами моралі під час регуляції своїх відносин з іншими співгромадянами.

Зокрема, доповідач наголосив, що за часів Австро-угорської імперії українські буковинці використовували у своїх цивільних відносинах норми права Цивільного кодексу 1811 р. цієї імперії тільки у 20% відсотках випадків, а іншу частину відносин врегульовували за посередництва інших соціальних норм і методів. У межах концепції сутності розуміння сучасної держави Василь Васильович обґрунтував її еколого- й інформаційно-правовий, а також правоохоронний виміри її природи. Він проілюстрував матеріал переконливими прикладами екологічних проблем, тенденціями розвитку інформаційної галузі життя суспільства й складнощів попередження наявними у сучасної держави ресурсами порушень прав людини з боку транснаціональних корпорацій в нинішніх умовах глобалізації, формування інституту громадянства у глобальному інформаційному суспільстві.

У межах тематичної дискусії було обговорено питання екологічних проблем Запорізької області, зокрема недопустимості видобутку корисних копалин на шкоду здоров’ю місцевого населення, на прикладі потенційного суттєвого посилення радіаційного випромінювання урану у місцях проектних розробок каолінів на території Вільнянського р-ну нашої області, а також неприйнятності корупційного впливу під час вирішення питань екології та підприємницької вигоди. У зв᾽язку з цим та в межах виконання проекту з розробки науково-практичного коментаря до Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.14 було з’ясовано об’єктивні можливості НАЗК щодо правоінтерпретаційної й дослідницької діяльності положень антикорупційного законодавства, необхідності дослухатися до висновків колективів досвідчених, доброчесних державних службовців у цих питаннях, а також заплановано проведення круглого столу за цим проектом із залученням зарубіжних вчених.

Співробітники та студенти юридичного факультету зацікавились можливістю ознайомитися з основними напрямками діяльності ВГО «Асоціація українських юристів», Президентом якої є Василь Васильович. Вони визначили основні напрямки співпраці на найближчі роки, а також домовитися про проведення у наступному календарному році на базі ЗНУ кількох знакових для вітчизняної правової науки та освіти заходів.

Зазначена зустріч стала черговою подією у рамках заходів реалізації у 2017 р. проекту з визначення науково-методичного обґрунтування забезпечення ефективності та результативності реалізації положень Закону України «Про запобігання корупції».

Колектив юридичного факультету висловив щиру подяку народному депутату України I, II, III скликань, д. ю. н., професору, Заслуженому юристу України, академіку Національної академії правових наук України Василю Костицькому за його пізнавальну лекцію, ґрунтовні й щирі відповіді на запитання й налаштованість на продовження подальшої плідної співпраці з фахівцями вишу.

Юридичний факультет