Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доцент ЗНУ Олена Лещенко взяла участь у засіданні круглого столу з проблем насильства в школі

Доцент ЗНУ Олена Лещенко взяла участь у засіданні круглого столу з проблем насильства в школі

Доцент ЗНУ Олена Лещенко взяла участь у засіданні круглого столу з проблем насильства в школі
02.01.2018 09:37 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Центр гендерної освіти Університет факультет соціальної педагогіки та психології Центр гендерної освіти ЗНУ наука засідання круглого столу

Нещодавно представники Центру Гендерної освіти ЗНУ брали участь у засіданні круглого столу «Гендерно обумовлене насильство і дискримінація: прояви у шкільному середовищі» (м. Київ). Організатором заходу виступила Всеукраїнська громадська організація «Жіночий консорціум України» за підтримки Save the Children International від Шведського агентства міжнародного розвитку (SIDA). Цей захід зібрав фахівців з 12 міст України, таких як Тернопіль, Суми, Харків, Запоріжжя, Черкаси, Київ та інші. Участь у засіданні круглого столу від Центру гендерної освіти ЗНУ взяла доцент кафедри соціальної педагогіки Олена Лещенко.

Серед учасників засідання круглого столу були представники різних структур, чия діяльність спрямована на подолання гендерно обумовленого насильства і дискримінації в системі освіти. На заході були присутні співробітники Секретаріату Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності – Мирослава Дегтяр, Мирослава Харченко, Міністерства освіти і науки України, відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини – Ніна Березіна; Радниця Міністра освіти і науки України з питань політики гендерної рівності та антидискримінації в освіті, експертка ГІАЦ «КРОНА», програмна директорка ГО «Едкемп Україна» – Олена Малахова; ГО «Едкемп Україна» – Юлія Шпак; директорка Департаменту профілактики освіти та медіації, ГО «ЛаСтрада-Україна» – Вероніка Андрєєнкова; директори, завучі шкіл, що брали участь у програмі «Попередження насильства серед дітей у школі» – зокрема, Людмила Яремчук; представники гендерних центрів ВНЗ – Наталія Дашенкова, Галина Єрко та ін.
Проблеми насильства у школі з боку дітей, вчителів, їхнє зневажливе ставлення стають актуальними та соціально значущими в українському суспільстві. Діяльність органів і закладів освіти, громадських організацій, вищих навчальних закладів спрямована на запобігання насильству стосовно дітей та серед дітей.
Під час зібрання було представлено визначення гендерно обумовленого насильства, що характеризується як дія або бездіяльність (умисна чи ненавмисна), заснована на стереотипах, чиниться над особою тому, що вона належить до тієї або іншої статі.
Так, радниця Міністра освіти і науки України з питань політики гендерної рівності та антидискримінації в освіті, експертка ГІАЦ «КРОНА», програмна директорка ГО «Едкемп Україна» Олена Малахова наголосила на тому, що сьогодні розробляється нова концепція професійної підготовки педагогічних працівників, що спиратиметься на такі елементи:
1) законодавчий нормативно-правовий механізм (Закон України «Про освіту», Стратегія вровадження гендерної рівності у сфері освіти «Освіта: гендерний вимір – 2021»),
2) зміст освіти (нові держстандарти, типові освітні програми початкової загальної, базової середньої та профільної середньої освіти; антидискримінаційна експертиза підручників, протидія насильству у школі);
3) підвищення кваліфікації педагогів (підготовка експерток/ів з антидискримінаційної експертизи освітнього контенту; тренінги для вчительок 1 класу, он-лайн курси).
Представниця Міністерства освіти і науки України, відділ позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Ніна Березіна підкреслила роль сім’ї у формуванні агресивних стосунків дітей, через що потрібно здійснювати також просвіту батьків: навчання ефективній комунікації, толерантному ставленню, ефективним шляхам вирішення конфліктів в сім’ї тощо.
Представниця Гендерного ресурсного центру Сумського державного університету Андріана Костенко презентувала результати дослідження гендерних аспектів насильства у школах України та програму «Попередження насильства серед дітей та щодо дітей у загальноосвітніх навчальних закладах».
Директорка департаменту профілактики освіти та медіації, ГО «ЛаСтрада-Україна» Вероніка Андрєєнкова охарактеризувала досвід роботи з медіації у навчальних закладах за різними моделями шкільної медіації: І модель – медіатори-педагоги /дорослі; ІІ модель – Медіація однолітків – медіатори – учні; ІІІ модель –Шкільна служба порозуміння – Медіатори – педагоги/дорослі та учні.
У ході круглого столу було представлено результати дослідження гендерних аспектів насильства у школах України, сучасні тенденції у сфері забезпечення гендерної рівності у шкільному середовищі в України, особливості гендерної експертизи шкільних підручників, досвід профілактики і вирішення конфлікту з використанням медіації у навчальних закладах тощо.
Олена Лещенко як представниця Центру гендерної освіти ЗНУ висловила подяку керівниці Всеукраїнської громадської організації «Жіночий консорціум України», що діє за підтримки Save the Children International від Шведськолго агентства міжнародного розвитку (SIDA) Вірі Поровській, а також Юлії Савєльєвій, Андріані Костенко та ін., оскільки за підтримки цієї організації стала можлива її участь у круглому столі.
Центр ґендерної освіти на базі факультету соціальної педагогіки та психології взаємодіє з різними громадськими організаціями, Департаментом соціального захисту населення ЗОДА, є відкритим до приєднання студентів та викладачів та налаштований на співпрацю з керівництвом університету, факультетами та кафедрами університету, студентським самоврядуванням, громадськими організаціями та об’єднаннями. Оскільки основною метою діяльності Центру є забезпечення гендерної рівності студентів у соціально-виховній роботі в університеті; протидія насильству та дискримінації в освітньому просторі.

Центр гендерної освіти ЗНУ

Схожі новини