Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запоріжжі відкрилася персональна виставка студента ЗНУ Олександра Зінов’єва «Футуристична каліграфія»

У Запоріжжі відкрилася персональна виставка студента ЗНУ Олександра Зінов’єва «Футуристична каліграфія»

У Запоріжжі відкрилася персональна виставка студента ЗНУ Олександра Зінов’єва «Футуристична каліграфія»
12.01.2018 11:38 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Університет факультет соціальної педагогіки та психології графічний дизайн

Олександр Зінов’єв навчається на 2 курсі факультету соціальної педагогіки та психології за спеціалізацією «Графічний дизайн». Він – син відомого запорізького художника з Василівки. Олександр визначив свій власний напрямок у мистецтві і вже встиг прославити своїми досягненнями рідний виш не лише в Україні, а й за кордоном.

Свого часу Олександр закінчив Запорізьке вище професійне училище № 6 за спеціальністю «Живописець. Флорист». На сьогодні він – студент кафедри акторської майстерності та дизайну факультету СПП. Як повідомляє сам Олександр, йому потрібно вибудовувати доволі щільний графік, аби встигати навчатися і водночас займатися цікавою роботою, яка, до речі, дозволяє вже заробляти кошти. Нові знайомства та цікаві друзі, яких хлопець зустрів на факультеті, теж сприяють творчому стимулу художника. А настанови викладача Ігоря Бережного допомагають розвивати навички академічного і станкового живопису.

Минулого літа на території студмістечка ЗНУ Олександр Зінов’єв розписав перший місцевий арт-об’єкт, зарекомендувавши себе у Запоріжжі як представник напряму каліграфутуризму. У колорадіальні схеми він вписав білі та золоті малюнки-літери. Сьогодні автор продовжує розвивати й удосконалювати новомодний за кордоном та в Україні напрям графіті й дизайну, який належить до розділу леттерінгу.

У його власній манері поєдналися різноманітні художні стилі й техніки написання шрифтів – такі як арабська в’язь, готика, слов’янський та козацький скоропис тощо. Саме в цьому напрямку митець знайшов можливість втілити власний світогляд.

Таким чином, його твори виступають водночас мистецькими об’єктами і авторськими посланнями, в яких він звертається до глядачів. Хоча техніка такої каліграфії доволі складна і далеко не завжди можна в ній розібратися, сам художник знаходить час і можливість безпосередньо поспілкуватися із охочими переглянути його твори і надає роз'яснення.

Особисте бачення й трактування на полотнах Олександра отримують і філософські змісти, які можуть передавати висловлювання Конфуція, а також це можуть бути повсякденні буденні теми, які чимось зачепили митця, моменти власної біографії, міркування про музику, мистецтво тощо.

На думку молодого художника, на території університету, Запоріжжя і загалом міст області є багато зон та об’єктів, яким можна надати естетичного вигляду, і над цим мають попрацювати художники-дизайнери. Утіленням ідей займається сам автор і пропонує це робити іншим своїм колегам.

На роботи молодого митця вже звернули увагу іноземні митці. Новації сина усіляко підтримує й батько, який виступає у ролі старшого наставника, критика і найпершого поціновувача творчості Олександра-молодшого.

У пошуках власного стилю художник багато експериментує і саме це подобається глядачеві. Навіть наймолодші шанувальники творів Сашка часто висловлюють задоволення, адже їм просто подобаються веселі кольорові літери з полотен автора, які оживляють сумний буденний пейзаж осінньо-зимового міста. Олександр при цьому працює як із арт-об’єктами, так і з полотнами. Серед художників, які належать до напряму леттерінгу, молодий автор шанує таких взірців жанру як Лука Барселона і Покрас Лампас (йому належить термін каліграфутуризм).

Він не зупиняється на досягнутому й надалі продовжує експериментувати, шукає нові інтерпретації письма та методів передачі експресії. Найбільш відомим у Василівці арт-об’єктом, який розписав Олександр, поки що залишається 540 квадратних метрів каліграфічних написів на стіні одного з підприємств, що розташоване на околиці міста. Наразі митець має намір підкорювати Київ, а потім і Європу, адже вже отримує запрошення від закордонних колег попрацювати в Німеччині.

А нещодавно в Запоріжжі відкрилася його перша персональна виставка під назвою «Почерк футуриста» – в приміщенні галереї «ART L». Тут представлено чимало цікавих авторських робіт, які дещо можуть розповісти й про самого автора: пояснення, що таке «каліграфутуризм», уривок із «Заповіта» Тараса Шевченка, цитати з текстів пісень сучасних реп-гуртів, фразеологізми, що стали класикою, та інше. На виставці представлено 23 художніх полотна й 1 гітара, розписана в стилі каліграфутуризму.

Виставка працюватиме у галереї «ART L» до 2 лютого (вул. Сталеварів, 30, зупин. «Вулиця Сталеварів», або «Шоста міська лікарня»). Час роботи: щодня з 11.00 до 17.00, окрім неділі. Телефон для довідок: 067-707-36-73. Вхід вільний.

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини