Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека отримала в дар книги від Дмитра Павличка

Наукова бібліотека отримала в дар книги від Дмитра Павличка

Наукова бібліотека отримала в дар книги від Дмитра Павличка
17.01.2018 11:39 Все Головні новини Університет наукова бібліотека поповнення книжкового фонду

Дмитро Павличко – видатний український письменник, перекладач і публіцист, літературний критик і літературознавець, визначний громадсько-політичний діяч, Герой України. У цьому навчальному році він приїздив до Запоріжжя, побував із візитом у Запорізькому національному університеті, поспілкувався з його викладачами, співробітниками, студентами, а також із представниками громадських організацій і творчих кіл міста. А днями його дружина Богдана від імені Дмитра Павличка надіслала книги в дар науковій бібліотеці ЗНУ. Зібрання сучасної української літератури бібліотечного фонду поповнилося новими знаковими творами.

Серед них – унікальне десятитомне видання «Україна: Антологія пам’яток державотворення Х-ХХ ст.», яке простежує розвиток української державності в двох найважливіших аспектах політичному й культурному. Десятитомник охоплює тисячолітній період від доби Київської Русі до сьогодення. Ідея видання – Дмитра Павличка, редакційна колегія – Іван Дзюба та інші, вийшло у видавництві Соломії Павличко «Основа» у 2008-2009 рр.

Так, у другому томі подається зібрання найпомітніших із відомих нам пам'яток української культури XIV—XVI ст., в яких наявні елементи державницького характеру, що засвідчують процеси та вияв національного усвідомлення тогочасної української еліти. У четвертому томі через добірку історичних документів та художніх творів простежується рух української національної ідеї за Козацької держави. У п’ятому томі подано матеріали, що показують розвиток української ідеї під впливом європейського романтичного духу і загальнослов’янського відродження за складних умов посилення імперського гніту. Шостий том видання містить праці суспільно-політичного характеру та найяскравіші художні твори періоду від 60-х pp. і до кінця XIX ст. Пам'ятки підібрані таким чином, аби представити розвиток і рух української національної ідеї цього часу, показати, як визрівала державницька ідея. Сьомий том видання містить документи, що висвітлюють короткий історичний проміжок: відновлення української державності з 1893 по 1917 рік, війну 1914-1917 pp., правління Української Центральної Ради, Гетьманат, Директорію та проголошення Західно-Української Народної Республіки.

Книга «Вірші з Майдану» (К., 2014) – це мобілізаційний заклик Дмитра Павличка до українського народу збройно боронити нашу державність, поет гідно презентує традицію свободи духу, що постала в українській літературі. Сповнена глибокої печалі й сумних визнань книга Дмитра Павличка «Омела» (К., 2017). Поет і сьогодні, в дні російсько-української війни, вбачає смертельну загрозу для України в «омелі московизни» та в заразі малоросійства. Супроти цієї омели й ознак духовного каліцтва поет виставляє такі потужні історичні постаті, як Іван Богун, Іван Мазепа, Тадеуш Костюшко, Симон Петлюра і, нарешті, батько самого автора – Василь Павличко. Видання «Покаянні псалми» (К., 2009) якнайширше відкриває читачеві жанрове розмаїття поезії Дмитра Павличка. До книжки увійшов його поетичний доробок останніх двох десятиліть.

Книга «Живиця» (К., 2017) – перше повне видання прозових творів Дмитра Павличка. До збірки увійшли новели, оповідання, кіносценарії. Книжка інтимної і водночас філософської лірики Дмитра Павличка «Таємниця твого обличчя» (К., 2015). Чи не вперше в українській літературі автор малює сцени найпотаємніших взаємин між чоловіком і жінкою, що раніше в нас вважалися забороненими. Деякі з цих віршів стали піснями. До книги «Спочатку» (К., 2009) увійшли ранні поезії Дмитра Павличка датовані 1944-1951 роками. Вони лежали в сімейному архіві більше шістдесяти років, чекаючи свого часу. Чекали, щоб засвідчити, що тоді і нині поет був і залишається самим собою – щирим, пристрасним і чесним. Антологія «Мала антологія хорватської поезії» (К., 2008), упорядник і перекладач якої Дмитро Павличко, вперше презентує українському читачеві твори хорватських поетів у такому обсязі.

Університетська спільнота щиро вдячна Дмитру та Богдані Павличкам та бажає їм енергії й сили духу в шляхетній справі збереження історичної пам'яті українського народу та великій справі меценатства. Про всі нові надходження можна дізнатись з електронного каталогу та інформаційного бюлетеню, що надсилається факультетам щомісяця, а також на веб-сторінці: http://library.znu.edu.ua у розділі «Нові надходження».

Запрошуємо до наукової бібліотеки!

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини