Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті триває профорієнтаційна робота викладачів

На філологічному факультеті триває профорієнтаційна робота викладачів

25.01.2018 14:10 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання для цьогорічних випускників шкіл розпочнеться 22 травня тестуванням із математики. І незважаючи на те, що до першого іспиту державної підсумкової атестації у формі ЗНО ще достатньо часу, будь-яка інформація про особливості ЗНО є для школярів дуже важливою та актуальною. Саме тому представники філологічного факультету ЗНУ проводять низку зустрічей з учнями місцевих шкіл, гімназій і ліцеїв.

Так, днями доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко зустрілася зі старшокласниками Запорізької загальноосвітньої школи № 77.

Під час розмови Ірина Бакаленко окреслила школярам основні етапи проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 та особливості цьогорічного вступу до закладів вищої освіти. Також під час зустрічі йшлося про особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році; розміщення результатів ЗНО на інформаційних сторінках учасників ЗНО; особливості визначення «порогового» балу; «пороговий» бал предметів ЗНО з 2015 по 2017 рр.. Ірина Миколаївна приділила особливу увагу характеристиці сертифікаційних робіт із предметів тестування. розрахунку конкурсного балу вступника; пріоритетності при вступі – такі питання цікавили майбутніх вступників.

Крім того, Ірина Бакаленко навела інформацію про пробне ЗНО від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти (реєстрація на яке зараз триває) та безкоштовні пробні тренінги із ЗНО від Запорізького національного університету, яка переконала школярів у важливості участі у таких заходах.

Зацікавили учнів і відомості про мобільний додаток «Моє ЗНО», запропонований Українським центром оцінювання якості освіти, що дає можливість абітурієнтам завжди бути в курсі подій, пов’язаних зі вступом до вищих навчальних закладів.

Питання підготовки до написання тесту з української мови та літератури були в центрі особливої уваги школярів, адже саме цей тест є обов’язковим при вступі на будь-яку освітню програму та у будь-який заклад вищої освіти. Тому інформація про особливості тестових завдань, типові помилки та форми підготовки до написання тестів та власного висловлення зацікавила майбутніх абітурієнтів.

Ірина Бакаленко ознайомила майбутніх студентів з особливостями й перевагами навчання за освітніми програмами філологічного факультету. Вона акцентувала увагу на важливості для молоді своєчасно замислитися над питаннями: яку професію обрати, які можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання відкриває та чи інша спеціалізація тощо. А інформація про практики студентів філологічного факультету у Польщі та Болгарії викликала жваву дискусію серед присутніх та переконала представників молоді в перспективах самореалізації студентів-філологів, створених у ЗНУ.

Інформативний матеріал, представлений у презентації, розповідь про університетські та факультетські заходи викликали інтерес серед учнів. Старшокласники долучилися до активного діалогу, ставили запитання, які турбують їх на сьогодні як майбутніх абітурієнтів. На свої питання учні отримали змістовні відповіді.

Почесною місією, яку виконала Ірина Бакаленко, стало вручення Подяк ректора Миколи Фролова директору школи Тетяні Колотовій за сприяння проведенню заходу та вчителю-словеснику Тетяні Крамчаніній – за проведення майстер-класу «Активні методи, прийоми і форми навчальної діяльності учнів у процесі навчання української мови та літератури» для студентів філологічного факультету в рамках «Школи професійної майстерності майбутніх учителів-словесників».

Філологічний факультет