Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти Торгового коледжу відвідали краєзнавчий музей та вшанували пам'ять Героїв Крут

Студенти Торгового коледжу відвідали краєзнавчий музей  та вшанували пам'ять Героїв Крут
31.01.2018 14:30 Все Головні новини Коледжі та філії Торговий коледж ЗНУ Торговий коледж патріотичне виховання Урок мужності

До Дня вшанування пам’яті Героїв Крут студенти Торгового коледжу ЗНУ відвідали Обласний урок мужності, який був присвячений подіям під Крутами у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї.

На заході молоді нагадали, що бій відбувся 29 січня 1918 біля залізничної станції Крути. Українські сили нараховували близько 1000 осіб та складалися із старшин та курсантів старших курсів 1-ої Київської військової школи ім. Б.Хмельницького, першої сотні Студентського куреня та добровольців з Вільного козацтва («Курінь смерті»). Сили у бою були нерівні, півтори сотні українців загинуло, у полон до більшовиків потрапили понад 30 студентів, яких катували, а пізніше – стратили. Однак, воєнне завдання було виконаним, адже українські захисники затримали більшовиків на кілька днів, чим дозволив урядові УНР добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті.

Під час заходу продемонстрували короткометражні відеофільми щодо подій того часу, які більш детально ознайомили молодь із тим, як розгортались події під Крутами. Також на Урок мужності завітав відомий український учений і громадський діяч, професор історичного ЗНУ факультету Федір Турченко, який доступно для молоді розповів про маловідомі факти історичної події під Крутами та дав вичерпні відповіді на запитання студентства.

Після уроку мужності для студентів була проведена екскурсія краєзнавчим музеєм. Торговий коледж подякував представникам Обласного центру патріотичного виховання молоді за можливість бути присутніми на уроці мужності та дізнатись більше про історію своєї держави.

Торговий коледж