Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На ФІФ провели черговий тренінг для старшокласників із підготовки до ЗНО

На ФІФ провели черговий тренінг для старшокласників із підготовки до ЗНО

05.02.2018 09:55 Все Головні новини Факультети Іноземної філології факультет іноземної філології профорієнтаційна діяльність підготовка до ЗНО

Починаючи з жовтня 2017 року, викладачі ФІФ проводять тренінги з аудіювання англійською, німецькою, французькою мовами. Щомісяця ці заходи відвідують 60-70 випускників шкіл Запоріжжя та області. Так, 2 лютого 2018 року на тренінг із аудіювання англійською мовою завітали 47 учнів випускних класів із рівнем володіння англійською мовою В1 та В2. Заняття проводили доценти кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлана Чуян й Олександр Чирвоний.

Як завжди, перш ніж пред’явити тексти для прослуховування, учням запропонували warming up вправи та вправи з вивчення нової лексики. Тож, після опрацювання текстів, майбутні абітурієнти не тільки набули практичних навичок аудіювання, а ще й розширили свій вокабуляр, що стане їм в нагоді під час складання тестів ЗНО з іноземної мови. Надалі тренінги проводитимуться за наступним розкладом: 9 та 16 лютого – з німецької та французької мов, 2 березня – з англійської мови.

У цей же час на факультеті проводився ще один профорієнтаційний захід – І тур конкурсу на кращий відгук про художній твір іноземною мовою «FRESHview». Його проводили доценти кафедри англійської філології Ірина Шама та Наталя Надточій, які надали майбутнім абітурієнтам інформацію про Запорізький національний університет та про факультет іноземної філології. Також вони повідомили про позааудиторні заходи, які відбуватимуться в університеті до кінця поточного навчального року. Для участі в конкурсі зареєструвалося 63 учня старших класів. Конкурсанти отримали завдання написати есе за наступними оповіданнями: «Едвард Завойовник» Роальда Даля, «Дерево для завтрашнього дня» В. Борхерта, «Від Землі до Місяця» Жуль Верна.

Тексти для читання надали учасникам заздалегідь. Тож вони мали можливість ознайомитися з творами зарубіжних письменників іноземною мовою й тим самим збагатитися новими знаннями з іноземної мови та літератури. А написання есе є непоганою практикою письмового висловлювання власних думок.

Викладачі кафедри англійської філології тепер мають перевірити конкурсні роботи й визначити переможців І туру. На ІІ турі конкурсу учні презентують лінгволітературний аналіз творів, які їм подобалися, та розповідатимуть про авторів цих творів. ІІ тур відбудеться 2 березня 2018 року, про що кожного переможця І туру проінформують особисто.

Валентина Ємельянова,

заступник декана ФІФ з профорієнтаційної роботи