Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ завітав декан історичного факультету Бакинського держуніверситету Азербайджану Азад Рзаєв

09.02.2018 16:43 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Університет історичний факультет відділ міжнародних зв’язків міжнародна діяльність візит

Дев’ятого лютого до Запорізького національного університету з робочим візитом завітав декан історичного факультету Бакинського державного університету (Азербайджан), доктор історичних наук, професор Рзаєв Азад Ахмед огли. Шановний гість зустрівся з представниками адміністрації вишу та історичного факультету. Під час зустрічі йшлося про сучасний стан української й азербайджанської освіти та про шляхи майбутнього співробітництва між Запорізьким національним університетом і Бакинським державним університетом.

ЗНУ на заході представляли проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, декан історичного факультету Володимир Мільчев, заступник декана історичного факультету з виховної роботи Роман Молдавський і начальник відділу міжнародних зв’язків Катерина Касьян.
На початку заходу Азад Рзаєв розповів про свою мету візиту до Запоріжжя. Справа в тому, що наступного року колектив Бакинського державного університету святкуватиме сто років від дня його заснування. Саме тому особливої актуальності набули відомості про Тагі Шахбазі – письменника, вченого та першого ректора-азербайджанця Бакинського державного університету. У 1937 році він був заарештований. Пізніше науковця розстріляли, звинувативши у зраді батьківщині. На сьогодні в Запоріжжі мешкає його донька. Тож Азад Рзаєв зустрівся з нею та почув унікальні спогади про видатного азербайджанського діяча з вуст його близької родички.
Крім того, на доручення керівництва Бакинського державного університету, вів провів перемовини про укладання договору про співробітництво з представниками адміністрації ЗНУ. Незабаром з боку азербайджанського вишу надійде підготовлений примірник договору про співпрацю. Серед можливих шляхів взаємовигідної діяльності двох вишів – друк статей викладачів у наукових виданнях іноземних вишів, спільне проведення наукових заходів, поглиблення академічної мобільності студентів тощо.
Присутні на заході з великим зацікавленням прослухали розповідь Азада Рзаєва про систему вищої освіти в Азербайджані та, зокрема про його виш. До речі, Бакинський державний університет – найбільший із 51 вищого навчального закладу, які на сьогодні функціонують у країні. На його 17 факультетах навчаються близько 22 тисячі студентів. А до святкування 100-річчя з дня заснування БДУ приєднається ЮНЕСКО, оскільки це – перший університет, заснований на Закавказзі.
Під час зустрічі йшлося про виклики сьогодення, які на сьогодні постали перед обома вишами. При цьому Юрій Каганов відзначив, що обидва університети мають багато спільного і щодо самих питань, які потребують вирішення, і щодо стратегій, обраних для їхнього подолання. Зокрема, на заході йшлося про освітній процес, особливості наукової діяльності представників вишу. Так, у БДУ ще на першому курсі студентів, які показують кращі академічні успіхи, спонукають до наукової діяльності, закріплюючи їх за науковим керівником, який консультує молодих дослідників щодо написання наукових статей, участі в конференції тощо.
Також розглянули питання академічного навантаження викладачів у різних країнах, системи контролю якості знань студентів й особливості їхньої академічної мобільності, академічної доброчинності викладачів і слухачів магістратури тощо.
Юрій Каганов презентував Азаду Рзаєву видання «Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету», яке викликало неабияке зацікавлення в гостя вишу.
Представники обох вищих навчальних закладів висловили сподівання на налагодження партнерських зв’язків та взаємовигідну співпрацю в недалекому майбутньому.
Фотогалерея:

Таміла Тарасенко